Çekmeköy Kaymakamlığı' nın yanında bulunan 14.391 m2 arsa üzerine 48.896 m2 alandan oluşan 170 yataklı Çekmeköy Devlet Hastanesi' nin temel atma töreni ve video konferans yoluylabaşka ilçelerdeki11 yeni Sağlık Merkezinin Toplu Açılışı, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU' nun katılımıyla 18 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti.Törene Katılanlar Arasında, Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan CAN, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami ALBAYRAK, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şuayıp BİRİNCİ, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL,Ak Parti Ümraniye İlçe BaşkanıÖztürkOranve çokdeğerli Çekmeköylüler vardı.

Törende konuşma yapan Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU, 18 Mart şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi' nin 99. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Ezan, bayrak, vatan, toprak, milletin değerleri uğruna Çanakkale Mücadelesini veren şehitlerimize Rabbim' den rahmet diliyorum. Onlara şükranlarımızı arz ediyoruz" ifadelerini kullandı.

MÜEZZİNOĞLU, "Çanakkale geçilmez" ruhuyla, istiklal mücadelesini anlayışla, Türkiye' yi ve milleti muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe götürmek için geceli gündüzlü çalışan bir anlayışın mensupları olduklarını dile getirerek, "O nedenle 11 yıldır her alanda çok önemli hizmetlere imza atmanın ve bu milletin yarınlara onurlu ve gururlu bir şekilde yürüyebileceği bir anlayışla hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Alemdağ Mahallesi' nde yükselecek olan hastanede; acil servis, poliklinikler, yeni doğan üniteleri, radyoloji gibi birimler yer alacak.