Çekmeköy Yeni Eğitim Dönemine Girdi
2013-2014 Eğitim Öğretim Dönemi, Çekmeköy Öğretmen Semiha Yıldırım İlkokulu'nda 16.09.2013 tarihinde yapılan törenle açıldı.
Törene Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Engin YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Murat Oğuzhan KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı VERİM Daire Müdürleri, Öğrenci Velileri ve Misafirler katıldı.
Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı VERİM yeni eğitim ve Öğretim Döneminin daha başarılı olması için gayret gösterdiklerini, dönemin başarılı geçeceğine inandığını belirtti.
Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ ise bulundukları Öğretmen Semiha YILDIRIM okulunun Belediyenin tahsis ettiği alana Sayın Denizcilik ve Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM tarafından yapıldığını, bu katkıları için kendilerine Çekmeköy halkı adına şükranlarını sunduğunu belirterek "Eğitim konusunda deneyimli kaymakamımız ile uyumlu çalıştık. Şimdi de eğitime gönül vermiş yeni bir kaymakamımız var, onunla eğitim Vadisi sözünü yerine getirme yolunda daha çok mesafe alacağımıza inanıyorum" dedi.
Açılış törenine katılan İlçemiz Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ Programda bir konuşma yaparak yeni eğitim öğretim yılında başarı dileklerinde bulundu. Mülki İdare Amiri olarak eğitime ayrı bir önem verdiklerini, çünkü eğitimin toplumun geleceğini belirlediğini belirten Cemal Hüsnü KANSIZ, "Güzel İstanbul'un güzel ilçesi Çekmeköy'de eğitimi seven güzel insanlar ile güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum Geçen hafta sayın AB Bakanımız Egemen BAĞIŞ ile modern bir eğitim kurumunu açmıştık. Şimdi yine çok değerli Ulaştırma ve Denizcilik Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM'ın yaptırdığı modern bir eğitim kurumundayız. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak değerli Çekmeköylü işadamlarımızı da eğitime katkı yapmaya, okul yapmaya davet ediyorum" diye dileklerini belirtti.
Öğrencilerin şiirlerini okuması ve folklor gösterileri ile devam eden törende 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı içerisinde yapılan faaliyetlerde görev alarak yararlılık gösteren öğretmenlere plaketleri verildi.