İLÇE KAYMAKAMIMIZIN ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİ VE YENİDEN SEÇİLMİŞ MAHALLİ İDARE YÖNETİCİLERİ BİR ARAYA GELDi

Çekmeköy Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ öncülüğünde yeniden seçilen Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ ve yeni, yeniden seçilmiş Muhtarlar ile bir tanışma toplantısı düzenlendi.

Toplantıya: Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Belediye Başkanı Ahmet POYRA, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Engin YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ, İlçe Yazı İşleri Müdürü Nuran GÜMÜŞ, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel KORKMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı VERİM, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer YILMAZ ve çok değerli olan 21 Mahalle Muhtarımız katıldı. Geçen dönemde görevinde olan muhtarlar yeni seçilen muhtarlara, Kaymakamımızın ilk geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla kendilerini hizmet ve proje odaklı olmaya teşvik ettiğini, bu görevi icra ederken aile sıcaklığı içerisinde olduklarını belirtti.

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ buluşmada yaptığı konuşmada her toplantıda dile getirdiği gibi 'Birlik Beraberlik ve Kardeşlik' anlayışının ön planda olduğunu vurguladı.

"AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ"

Seçimde görevli olan herkese ayrı ayrı teşekkürünü sunan Kaymakamımız" "Çekmeköy İlçemizde 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini sorunsuz bir şekilde tamamladık. Karşılıklı saygı ve hoşgörü içerisinde, demokratik bir ortamda gerçekleşen bu seçimde herkesin üzerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getirdiğini düşünüyorum." dedi.

İstanbul'un incisi Çekmeköyümüz diğer ilçelere nazaran 3'te 2'si orman olmasının yanında 2015 yılında gelecek olan metromuz ile 3. Boğaz Köprüsüne yakın olmamızın avantajını kullanarak Çekmeköyümüz, İstanbulumuzun incisi, cazibe merkezi ve yükselen yıldızı olacağını düşünüyorum. Bizler bu ilçede hizmet imkanı bulduk. Bunun için Rabbimize şükrediyoruz. İnsanlarımıza ibadet anlayışı içinde hizmet etmeye gayret etme anlayışı ve takım ruhu ile hizmet etme şevkimiz birleşince ortaya güzel işlerin çıkacağına inanıyorum. Bizim çalışma şeklimiz aile sıcaklığını hissedeceğiniz bir ortam. Yeni seçilen muhtarlarımıza 'Ailemize hoş geldiniz' demek istiyorum.

"KÖKENLERİMİZİ UNUTALIM ARTIK HEPİMİZ ÇEKMEKÖYLÜYÜZ"

Gün geçtikçe hizmetlerimiz ile güzelliğine güzellik katmakta olduğumuz Çekmeköyümüze bir dönem daha hizmet etmek için halkın teveccühünü arkanıza aldınız. Hizmet sevdalısı olan bizlerin beraber çok güzel işler çıkartacağımıza kalpten inanıyorum. Hizmet sevdalısı olduğumuz Çemeköylülerimize devletin soğuk ceberrut yüzü yerine, müşfik ve sevecen yönünün ön plana çıkartmalıyız vatandaş-devlet arasındaki kopukluğun giderilmesine önem vermeliyiz. Bu şekilde Çekmeköy halkına daha samimi hizmet veririz. Hepimizin kökeni değişik yerlerden ama artık hepimiz Çekmeköylüyüz Çekmeköylü olduk. Bir kent bilinci oluşturmaya gayret etmeliyiz.

insanlarımıza hizmet için 4 yıl, 11 ay 14 gününüz kaldı.

Ben sözlerime tüm siyasi parti yöneticilerine, aday adayı ve aday arkadaşlara, sandık kurulu üyelerine seçimde görevli diğer personellerimize, muhtarlarımıza ve Çekmeköy seçmenlerimize seçim öncesi, sırası ve sonrasında gösterdikleri sağduyu dolayısıyla teşekkür ederek son vermek istiyorum. Takvim çalışmaya başladı. İnsanlarımıza hizmet için 4 yıl, 11 ay 14 gününüz kaldı.

Yeni seçilen Belediye Başkanımızı, Belediye Meclis Üyelerimizi, İl Genel Meclis Üyelerimizi ve Muhtarlarımızı tebrik ediyor, görevleri sona erenlere bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum."

İlçe Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ muhtarlıkların demokrasinin temeli olduğunu söyledi. Başkan POYRAZ'ın konuşmasında; 'Demokrasinin ilk ayağı olan muhtarlarımızın görevleri vatandaşlarla kaymakamlık ve belediyemiz arasında bir köprü görevi görmektedir. Bundan sonra yeni seçilen muhtarlarımızla çalışacağız. Muhtarlarımızın yeni görevini tebrik eder, ilçemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Ayrıca bizi bir araya getirdiği için Sayın Valime, değerli ağabeyime sayın kaymakama teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum.' dedi.

"BAŞKAN POYRAZ, KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDENİYLE SÜRPİZ YAPTI"

Başkan POYRAZ, içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Turgut Özal Kültür Merkezi'nde 18 Nisan 2014 Cuma günü gerçekleşecek olan Kur'an-ı Kerim Ziyafeti'ne Dünya Kur'an-ı Kerim okuma birincisi Ahmet Ebul KASIMİ'nin geleceğini ve bütün dostlarını o törende görmek istediğini ifade etti.