T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 


 


Bulunduğunuz Yer: Kaymakamlık  >>   Kaymakam

 
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 

                                                                               Cemal Hüsnü KANSIZ
                                                                             Çekmeköy Kaymakamı

  Cemal Hüsnü KANSIZ 03.05.1964 tarihinde Sakarya İli Kocaali İlçesi Demiraçma Köyünde doğdu. Aslen Trabzon İli Çaykara İlçesi Koldere Köyünden olan Cemal Hüsnü KANSIZ babasının tayini nedeniyle 1965 yılından itibaren Ankara İline yerleşerek tahsilini burada yaptı.
    İlk tahsilini Keçiören Şehit Mevlüt Meriç İlkokulu, orta tahsilini ise yine Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulunda yaptıktan sonra Devlet Parasız Yatılı Lise imtihanına girerek derece ile Sıhhiye’de bulunan Ankara Atatürk Lisesi’ni kazandı. 1978-1981 yılları arasında Atatürk Lisesinde tahsiline devam ettikten sonra 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı. 1986 yılında A.Ü.SBF Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.
    
İş hayatına 1987 yılında TRT Prodüktör Yardımcılığı ile başlayan Cemal Hüsnü KANSIZ 1988 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı.
    
1988 Yılı Haziran Ayında Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak göreve başlayıp, stajı sırasında Göksun Kaymakam Vekilliği yaptı. 1989 – 1990 Yılları arasında 1 yıl İngiltere’de mesleki bilgi, görgü ve dil stajı gördü. 1990 – 1991 yıllarında Adana İli Pozantı Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek asil kaymakam oldu.
    
1991 Yılı Ağustos Ayında Kur’a sonucu yeni kurulan Konya İli Tuzlukçu İlçesi kurucu kaymakamı olarak atandı. İlçede yapılan hizmetler arasında; Tuzlukçu Süt Birliği kurularak süt üreticilerinin ürünlerinin değerlendirilebilmeleri için Devletin öncü rolü yerine getirilip, üreticiler bir araya geldikten sonra yönetim kendilerine bırakılarak gözetici konumuna geçilmesi ile köylerdeki süt üreticilerine bir özel işletme kazandırılması ve ilçenin idari teşkilatlandırılmasının tamamlanması yer almaktadır.
    1993 Yılı Eylül Ayında Çınar Kaymakamlığına atanarak mahrumiyet hizmetine başladı. Bu sırada Çınar ilçesi aralarında İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün bulunduğu şehitlerin verildiği 79 köyün 21 tanesi dışında hemen tümüne teröristlerin girebildiği bir ilçe konumundaydı. Bu ilçede yapılan hizmetlerde asayiş ön planda olmak Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun bitirilerek hizmete açılması, okulların birçoğunun kapalı olduğu dönemde 30’un üstünde köy okulunun öğretmenlerinin güvenliği köy muhtar ve ihtiyar heyetinin aralarında olduğu gönüllü korucuların yazılı güvenlik taahhüt ve zimmeti ile okulların açılması, Çınar’ın Sesi adıyla aylık gazete çıkarılarak birlik ve beraberliğin sağlanması, İlçenin tanıtımının gerçekleşmesi yer almaktadır.
    
1995 Yılı Eylül Ayında Oğuzeli Kaymakamlığına başladı. Bu ilçede 4 yıllık dönemde; Türk Kültüründe önemli yeri olan meşhur Ezo Gelin’in mezarının Suriye’den nakledilip memleketi Oğuzeli’ne gömülmesi ve Barak Kültürü Müzesinin açılması yer almaktadır.
    
1999 Yılı Ekim Ayında Eynesil Kaymakamı olarak göreve başlamıştır. Karadeniz sahil ilçelerinden olan ve ekonomik imkanları son derece sınırlı olan Eynesil İlçesinde; Dizgine Turizm Projesinin hazırlanarak Özel İdare yatırım Programına alınması, Balıkçılar Kooperatifi kurulması teşvik edilerek balıkçıların desteklenmesi, fındık ve çay üreticilerinin bir araya getirilip desteklenmesi, Ahududu Projesinin hazırlanıp vatandaş işbirliği ile uygulamaya konulması ve üretime geçilmesi, kivi üretiminin teşvik edilmesi, seracılık projesinin uygulanması ile Alternatif Turizm Projesinin hazırlanması yer almaktadır.
    
2003 yılında Karabük Vali Yardımcılığına atanan Cemal Hüsnü KANSIZ, Eskipazar ve Ovacık Kaymakam Vekilliklerinde görevlendirilmiştir. 2003 yılı Ekim ayına kadar 1 yılı aşkın bir süre Eskipazar ve Ovacık Kaymakamlığı yapan Cemal Hüsnü KANSIZ bu süre içinde Eskipazar Hadrianopolis Kültür Festivali ile Ovacık Boduroğlu şenliğini gerçekleştirmiş, Hadrianopolis antik şehri kazı çalışmalarının başlaması ve kültür değerlerimizin tahribatının önlenerek günyüzüne çıkarılmasına önayak olmuştur. Karabük ili için alternatif turizm master planı yapılıp Safranbolu Merkezli Turizmi ilçeler ve çevre illerle beraber bölge olarak planlanıp beraber gelişimini sağlanacağına ve bunun Karabük’ün geleceğinde önemli olduğuna inanıp bu konuda katkı yapmaya çalışmıştır.
    2006 yılı 31 Ekim 2006 günü başlayıp 1 Kasım 2006 günü devam eden Batman İlindeki sel felaketi nedeniyle yürütülen çalışmalara yardımcı olmak için gönüllü olarak görev yapmak üzere, Bakanlık onayı ile görevlendirilmiş ve 13/11/2006-18/12/2006 tarihleri arasında Koordinatör Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2008 yılında ise Diyarbakır Kayapınar ilçesine kurucu kaymakam olarak atanmıştır.
    Projenin hedefleri İlköğretim çağındaki öğrenciler arasında kitap okuma bilincini geliştirmek, İnternetten kaynaklanan zararlı içerikler yerine öğrencilerin kitaplarla olan ilişkilerini geliştirmek, Kitap okumayı özendirerek, kitap okuma özet formu verip değerlendirme sonucunda hediye vererek projeyi cazibe merkezi yapmak, Yenişehir Çocuk Yuvasında yaşayan çocuklara katkı sağlamak amacıyla Kar Taneleri projesi Ekim 2009 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleştirmiştir.
    20.07.2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2013/463 sayılı Müşterek Kararname ile Kayapınar Kaymakamlığından Çekmeköy Kaymakamlığına atanan Cemal Hüsnü KANSIZ 06.09.2013 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.
    Cemal Hüsnü KANSIZ görev yaptığı yerlerde Devletin soğuk ceberrut yüzü yerine, müşfik ve sevecen yönünün ön plana çıkarılıp vatandaş-devlet arasındaki kopukluğun giderilmesine özel önem vermiştir. Her şeyin iyisini tek başıyla bilen ve yapan idareci tipi yerine her şeyin iyisini beraber bulup, şerefini paylaşan idareci anlayışına, ekip ruhuna inanmıştır. Çağdaş bilişim teknolojilerine, özellikle bilgisayar konusuna özel ilgi duyan ve deneyimli olan, Excell, access, word programlarda kurslar verip görev yaptığı yerlerde bilgisayar teknolojisinin yerleşmesine çalışması yanında programlar da yapabilen bir yönetici olup, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Çeşitli mesleki konularda makaleleri yanında, ‘Disiplin ve Suç Cezaları’ adlı tezi ve “The House of Lords” (Lordlar Kamarası) adlı İngilizce tezi de vardır. Cemal Hüsnü KANSIZ evli ve 2 çocuk babasıdır.Ekşioğlu Mahallesi Saray Caddesi No:8 Çekmeköy
E-Posta: cekmekoy@istanbul.gov.tr 
Telefon: 0(216) 642 97 97-98