DÜNYA KUR'AN-I KERİM OKUMA BİRİNCİSİ ABDURRAHMAN SADİEN, ÇEKMEKÖY'DE KULAKLARIN PASINI SİLDİ

Kutlu Doğum Programlarının en anlamlısı Çekmeköy'de Düzenlendi

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın ev sahipliğinde, Çekmeköy Spor Kompleksi'nde düzenlenen Kutlu Doğum programına dünyaca ünlü hafızlar katıldı. Kutlu Doğum programına Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansızda katılarak Çekmeköylüleri selamladı.

Programda vatandaşlara seslenen Başkan Poyraz; ' Bu salonda daha öncede programlar yaptık ama en güzeli en anlamlısını bugün yapacağız. Çünkü bu akşam o güzel kuranımızı dünyaca ünlü hafızlarımızdan dinleyeceğiz.İstedik ki Kutlu Doğum Haftası'nı Çekmeköy'de hep birlikte kutlayalım, iki cihan serveri Hz. Muhammed Mustafa'yı (SAV) beraber analım.' dedi.

"Başkan POYRAZ'a ilçemiz adına teşekkür ediyorum."

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ'ın ve çalışma arkadaşlarının böylesine güzel bir programı düzenlediği için kutladığını ifade ederek şunları kaydetti, " Çok değerli Belediye Başkanım ve çalışma arkadaşları, hanım efendiler beyefendiler değerli dostlar bende Kutlu Doğum Haftasının bu güzel etkinliğini sizlerle birlikte paylaşma imkanı verdiği için Rabbime hamd ediyor, onun resulü Hz. Muhammed (s.a.v.) Salavatı gereği bu güzel ülkede Allah'ın rahmeti, bereketi, güzelliği hepinizin üzerinde olsun diyorum hepinizi en candan duygularla selamlıyorum.

Bu güzelliği bize yaşatma imkanı verdiği için değerli Belediye Başkanım Ahmet POYRAZ'a ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. İlçemiz adına kendilerini kutluyorum. Bizlere dünyanın sayılı hafızlarını dinletmek gerçekten anlamlı bir etkinlik. Değerli dostlar biz Diyanet İşleri Başkanlığı'nın öncülüğünde yapmış olduğu Kutlu Doğum etkinliklerinde Peygamber Efendimizi anlamaya, anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah bütün bu çabalarımız gençlerimiz için, yeni Türkiye için hayırlı olur. "dedi."İnsanlık huzura ve kardeşliğe ermek istiyorsa Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in Veda Hutbesi'ni okumalıdır"

Veda Hutbesi'nde insanca yaşamak için bütün güzelliklerin anlatıldığını ifade eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Eğer insanlar huzur ve barış istiyorlarsa Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesi'ni okumalılar.Eğer gerçekten huzura ermek istiyorlarsa Veda Hutbesi'nde değindiği üzere cahiliyetlerini bir daha gün yüzüne çıkmamak adına gömmek zorundadırlar değerli dostlar. Bunun dışında insanlık asla huzuru, kardeşliği bulamaz. Bugün insanlar çeşitli makamlarda hizmet etmeye insanı daha özel kılmaya, hizmet odaklı olmaya çalışıyorlar. İşte Veda Hutbesi'ni okuduğunuzda orada çocuk haklarını, kadın haklarını, cinsiyet eşitliliğini, helal ve haram kavramlarını, hayvan haklarını göreceksiniz. İnsanlık yani içinde bulunduğumuz modern çağ bu hassasiyete ulaşmak için çabalıyor. Halbuki 1400 yıl önce bu güzellikler zaten vardı. Allah, bu programlar vesilesiyle bizleri İslamın güzelliklerini yaşamayı, Peygamber Efendimiz sünnetlerini gerçekleştirmeyi nasip etsin. Bu Kutlu Doğum Haftası Çekmeköy ilçemizde ve güzel İstanbulumuzda hayırlara vesile olsun diyor hepinize hayırlı akşamlar diliyorum." diye konuştu.

Türkiye Kur'an okuma birincisi Uğur Ayvaz'ın Kur'antilavetiyle başlayan program, dünyaca ünlü Mısırlı Hafız Abdurrahman Sadien'in Kur'an tilavetiyle son buldu. Kutlu Doğum programında semazenler ve ilahi grubu sahne alarak salonda bulunanlara maneviyat dolu bir gece yaşama fırsatı sundular.