Avrupa Şampiyonu Efsane Boksörümüz Cemal KAMACI ile TRT Genel Müdür Müşaviri İbrahim PEKGEÇGİL 24.09.2013 tarihinde Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'ı Makamında ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileğinde bulundular.
Ziyarette Cemal KAMACI adaşı ve hemşehrisi olarak Cemal Hüsnü KANSIZ'ın Diyarbakır'dan Çekmeköy Kaymakamlığına gelmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek "Diyarbakır'da gösterdiğiniz gayret, başarı ve çalışmaları burada da devam ettireceğinize inanıyorum. Burası gelişmekte olan ve hizmete ihtiyacı olan bir ilçemiz. Allah utandırmasın" diye konuştu.
Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ da "Cemal KAMACI gibi Türk ve Dünya Boksunun efsane bir ismini Çekmeköy ilçesinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek "Çekmeköy ilçesi belirttiğiniz gibi gelişme potansiyeli yüksek bir ilçe. İnsanlarımız ile bütünleşerek bu potansiyeli değerlendirmeye gayret edeceğiz. Artık her şeyin iyisini tek başına bilen ve yapan idareci anlayışı bitmiştir. Her şeyin iyisini beraber bulup şerefini paylaşacağız. Hz.Ömer Efendimizin yolunda 'Aldanmayan ve aldatmayan adil bir idareci' olmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

Cemal KAMACI Kimdir ?

Cemal KAMACI'nın Özgeçmişi; '1943 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinin Kapı Köyünde ailenin onuncu çocuğu olarak dünyaya geldi. Spora İstanbul'da futbolla başladı. Top oynarken ayağını kırınca futbola veda etti. Boksa Fatih Güreş Kulübü'nde Ali Hocanın teşvikleriyle başladı. Kısa bir süre sonra Fenerbahçe'ye geçti ve boks takımının kaptanlığını üstlendi. 1962'de Milli Takım'a seçilen Cemal Kamacı, 1966 yılı sonuna kadar bütün millî karşılaşmalarda 67 veya 71 kilolarda dövüştü. Bu süre içinde iki kez Balkan ikinciliği kazandı. 1967 yılında Türkiye'de profesyonel boks lisansı verecek bir kurum olmadığı için lisansını Viyana'dan Avusturya adına çıkarttıran Kamacı, böylece profesyonel oldu. 1972 yılında Avrupa Şampiyonu Fransız Roger Zami'yi İstanbul'da yenerek, 63.5 kilo Avrupa Profesyonel Boks Şampiyonu oldu. 1973 yılında ünvanını İspanyol boksör Ortiz'e kaptıran KAMACI, yılmayarak 1975'te Kölnde İspanyol Gomez Fouz'u yenerek bir kez daha ünvanını geri aldı. Avrupa Profesyonel Boks Şampiyonluğu ünvanını 1976 yılı içinde yaptığı üç maçta da korudu. 63.5 kg'da dünya sıralamasında dördüncü sıraya kadar yükseldi. Avrupa Şampiyonu ilk Türk boksörü olan Kamacı, 11 Kasım 1976'da İstanbul'da düzenlediği bir jübile maçından sonra boksu bıraktı.'