ÇEKMEKÖY ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ, HEM FEN BİLİMLERİNDE HEM DE DİN BİLİMLERİNDE İDDALI

Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Okulunun düzenlemiş olduğu ve okulun kendi bahçesinde gerçekleştirdiği Bilim Fuarı sergi açılışı İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ve misafirlerin beğenisini topladı.

Sergi açılışına; Çekmeköy Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin YÜKSEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Çekmeköy İmam Hatip Lisesi Müdürü Nazmi YILDIRIM, Toki Çok Programlı Lisesi Müdürü Yerten KALFA ve çok sayıda misafir katıldı.

Fuarın açılış konuşmasında Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne, Çekmeköyümüzü İstanbulumuzu ve tüm dünyayı güzelleştirmek, yaşamı kolaylaştırmak için geliştirdiği projeler için teşekkürlerini sunan İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ; " Konuşmalarıma başlamadan önce bütün Çekmeköylü okullarımızın öğretmen ve öğrencilerine teşekkürlerimi sunmak istiyorum. İçinde bulunduğumuz hafta Kutlu Doğum Haftası bütün okullarımız İmam Hatip Liselerinin bilincinde davranarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'i anma, onun öğütlerini kardeşten kardeşe aktarma görevini üslenmiş olduklarını görüyorum. Değerli dostlar din herkesin dini diğer okullarımızın da bu gibi programları yapmasından eminim ki en çok İmam Hatip Lisesi öğrencileri gurur duyuyorlardır Bu vesileyle 26 senelik eğitime gönül vermiş bir idareci olarak kardeşiniz olarak, İmam Hatip Liselerinin önemli misyonu hatırlatmak ve hatırlamak istiyorum. Biz, Ku-an'ını, Rabbini seven gençlik istiyorsak İmam Hatip Liselerinin bu konuda büyük katkıda bulunduğunu gençlerimizin; bu okullarda hem fenlerine hem bilimlerine mücehhez olmaları ve dinimizi, bizim maneviyatımızı muhafaza etmeye çalışmaları sebebiyle onları çift kanatlı cevahir olarak görmemiz gerektiğini belirtmek istiyorum.

"Peygamber Efendimiz Veda Hutbesi'nde cahiliyeti ayaklar altına aldı."

Bundan 1400 yıl önce yazılmış olan Veda Hutbesinde geçen hususların bugün Birleşmiş Milletler İnsan Hakları bile ulaşamadığını aktaran İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Ağır haksızlıklar devam ediyorsa İslamiyeti yaymalıyız ve Peygamber Efendimizin cahiliyeti ayaklar altına aldığı Veda Hutbesini okumalıyız okutmalıyız. Ben inanıyorum ki insanlık bu yönde güzel adımlar atıyor. Anadolu İmam Hatip Liselerimizde bu güzelliklerin paylaşılmasında büyük etkisi olduğunu biliyoruz. Allah öğretmen ve öğrencilerimizden razı olsun. Geçen sene ben Diyarbakır Vali Yardımcısıyken Diyarbakır'daki okullarımızın programlarını büyük özveriyle hazırladığını gördüm. Eminim ki Çekmeköylü okullarımızın da aynı anlayışla programlarına yaşantılarına bu güzellikleri yansıtacaklar." dedi."Şahmettin YÜKSEL'e yeni görevinde başarılar."

Sözlerime son verirken Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine gelen değerli kardeşim Şahmettin YÜKSEL'e görevinde başarılar diliyor, değerli İlçe Milli eğitim Müdürüm Sıtkı VERİM'e kurucu müdür olarak güzel bir alt yapı oluşturduğu için teşekkürlerimi sunuyor, yeni İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet AKTAŞ'a hayırlı olsun diyorum Allah utandırmasın İnşallah."dedi.

21-25Nisan tarihleri arasındadevam eden fuar Çekmeköylü bütün öğrenciler gezerek projeler hakkında bilgiler aldılar, öğrencilerin değişik gördükleri dikkatle incelemeleri dikkat çekti.

Bir çok projenin sunulduğu fuarda renkli anlar yaşandı. Fuar kapsamında öğrenciler tarih, felsefe, bilişim, elektrik-elektronik, edebiyat ve din konusunda birçok projeyi sunma imkanı buldu. Özellikle öğrencilerin tasarladığı çöplerin geri dönüşüm projesi büyük ilgi gördü.