16 Eylül Pazartesi günü başlayan 2013-2014 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminin 24 Ocak Cuma günü sona ermesiyle beraber ilk ve orta dereceli okullar yarıyıl tatiline girdi. 10 Şubat tarihine kadar devam edecek tatil boyunca öğrenciler, dönemin yorgunluğunu atmak için doya doya dinlenme ve eğlenme fırsatı bulacak. Yarıyıl tatili, karne sevincini öğrencilerimiz ve velilerle birlikte yaşamak amacıyla 24 Ocak Cuma günü Turgut Özal Kültür Merkezi' nde yarıyıl karne programı düzenlenmiştir.

Programa Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Engin YILMAZ, Daire Müdürleri, Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL, değerli öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Programda konuşma yapan AhmetPOYRAZ; '5 yıl önce çıktığımız yolda koyduğumuz en önemli hedeflerden biri Çekmeköy'ü Eğitim Vadisi haline getirmekti. Bugün dönüp baktığımızda bir çok projeye imza attık. Yeni okullar,üniversite ve eğitimle ilgili bir çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bugün ilçemizde 40 bin 404 öğrenci karne heyecanı yaşayacak. Karnesi başarılı olan öğrenciler ile aileler nasıl gurur duyacaksa aynı şekilde karnesi kötü olan öğrencilere de destek çıkmaları gerekiyor. Çünkü bu milletin bu memleketin geleceği onlar, sizlerin destekleriyle ikinci yarıyılda notlarını düzeltecek ve güvenlerinizi boşa çıkarmayacaklar.' dedi.

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ yaptığı konuşmada, Çekmeköy 'de eğitimde son dönmelerde hızlı bir gelişme gelişme olduğunu yeni yapılan okulların önemi ve etkisi oldukça büyük oranda fark edileceğine değindi. Kaymakamımız, "Biz şuna inanıyoruz ki fiziki imkanlar düzeltilmedikçe öğretmen ve öğrencilerimizin gayretlerinin yeterli olmayacağını biliyoruz bu nedenle Çekmeköy ilçe genelinde eğitimin çıtasını yükseltmek için fiziki ortamların iyileştirmeleri için ciddi anlamda yatırımlar yapılmıştır buda ilçenin eğitim noktasında ilerlediğini göstermektedir. Çekmeköy' de en iyisini sizlerle birlikte yapacağız ve her zaman bir olacağız. Bu anlayışla eğitim öğretim boyunca öğrencileri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimi tebrik ediyor öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller geçirmelerini temenni ediyorum." dedi.

Programda, karne sevinci yaşayan öğrencilerin Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ ve Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' a yoğun ilgi gösterdiği gözlenmiş, dereceye giren öğrencilere hediyeleri verilmiştir.