11.06.2014

Çekmeköy'deki iki yıllık görev süresini tamamlayan Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Engin YILMAZ onuruna verilen yemek, Çekmeköylüleri bir araya getirdi. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ ev sahipliğinde gerçekleşen veda yemeğine; Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Şahmettin YÜKSEL, Ahmet EPLİ, Latif COŞAR, (ÇEKSİAD) Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Erdal ALBAYRAK, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Muhtarlar katıldı.

Çekmeköy Kent Konseyi'nde de görev alan ve çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarına da katılan Binbaşı Engin YILMAZ, yapılan konuşmalar sırasında duygusal anlar yaşadı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz adına söz alan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin YÜKSEL, 'Çekmeköy'deki kurumlar arasında kardeşlik hukuku üzerine bir sistem kuruldu. Bu sistemle birlikte çalışıp, verimli sonuçlar alıyoruz. Biz bugün Binbaşı Engin Yılmaz'ı değil bir kardeşimizi uğurluyoruz. Van Gürpınar'a gidecek olan kardeşimiz, güzel Ülkemizin başka bir şehrinde vatana hizmet edecek. Biz bunun gururunu ve hüznünü bir arada yaşıyoruz. Bugünden sonra Van'da da bir kapımız açıldı.' dedi.

Komutanımızın yaptığı güzel hizmetlerin ve kendisinin unutulmayacağına inandığını dile getiren İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ; Her şeyin iyisini tek başına yapabileceğini düşünen idareci devrinin bittiğini, aile sıcaklığı içinde, amatör heyecan ve profesyonel yaklaşımla birlikte çalışan sistemlerin daha verimli olacağına dikkat çekti.

Çekmeköy'deki tüm kurumların bu bilinçle çalıştığını ifade eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, bu anlayışın Çekmeköy'ü İstanbul'un özel ve güzel ilçelerinden biri yaptığının da altını çizdi.

'Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmektir'

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ; "Yapılan çalışmalar sırasında makamlar gelip geçicidir. Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakabilmektir, görevi hakkıyla yerine getirebilmektir. Binbaşı Engin Yılmaz, buna en güzel örneklerden biridir. Kendi görevini hakkıyla yerine getirip sosyal sorumluluk projelerinde yer alan komutanımıza yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.' dedi.

Kurum temsilcilerinin plaket ve hediye takdimlerinin ardından Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, ilçenin mülki amiri olarak Jandarma Komutanı Binbaşı Engin YILMAZ'a başarı belgesi takdim etti.