Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi işbirliği ile 2010 yılında hayata geçirilen Çekmeköylü Kadınlar El Emeği Pazarı (ÇEKEP), 9 Kasım Cumartesi günü Kültür ve Turizm ile Devlet eski Bakanı Güldal AKŞİT ve Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'ı ağırladı.

Belediyeler ve Halk Eğitim Merkezlerinin açtığı kurslardan sonraki süreçte, kadınların yaptığı el ürünlerini evlerinin dışına çıkarması, çevresindekilerle paylaşması ve bunun evlerine gelir olarak dönmesi amacıyla kurulan ÇEKEP, üçüncü yaşını kutladı. El emeği göz nuru çalışmaların birçok evin ekonomisine katkı sağlaması ve sosyal alanda da kadınların başarılarının ortaya çıkması için önemli bir adım olarak kabul edilen projenin yıl dönümü kutlamasında önemli isimler buluştu.

Kültür ve Turizm ile Devlet eski Bakanı Güldal AKŞİT, Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Hatice Kal, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz BABUŞÇU' nun eşi Gülser BABUŞÇU, Kent Konseyi Başkanı Hatice SIRAÇ gibi isimleri buluşturan program Ulus Pazarı' nda gerçekleşti.

Kültür ve Turizm ile Devlet eski Bakanı Güldal AKŞİT
; 'Kadın kardeşlerimin el emeği ürünlerini değerlendirecekleri bir platform olması, kadınlarımıza istihdam sağlanmış olması, ekonomik olarak katkı sağlayacak satışlarını yapabilecek bir merkezde toplanıyor olmalarını görmek beni çok mutlu ediyor. Bu konuda değerli kadınlarımıza destek veren başta Çekmeköy Belediyesi Başkanı Ahmet POYRAZ olmak üzere, bu güzel ilçemize yeni atanan Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ' ın da sonsuz katkıda bulunacağını şüphe etmeden, katkısı olan olmayan herkese çok teşekkür ediyorum.' dedi.

Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ Çekmeköy; ' Emek Pazarımız kadınlarımızın alın terleri ve hamaratlı elleri ile bölgemizde en çok tercih edilen ve marka haline gelen bir pazar olaktır. Çekmeköy Belediye Başkanlığı, Kadın gücünün insanı ve toplumu değiştirebilecek yeteneğe sahip olduğuna inanıyor, sonsuz değer verdiği kadın emeğini güçlü bir ekonomik kaynağa dönüştürme sorumluluğunu da taşıyor. Ben Çekmeköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet POYRAZ'ın kendisinin böyle güzelliklere her zaman öncü olduğunu görüyorum desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Emek pazarımıza çevre il ve ilçelerden halkımızda geliyor. Proje başlayalı üç sene olmuş hünerlerini gösteren kardeşlerimiz git gide satış çevresini genişletiyor. Emek pazarımız hem kadınlarımızın aile ekonomilerine katkı sağlayor hem de ilçemizin ekonomisine katkı sağlıyor. Emek pazarımıza tüm halkımızı bekliyoruz. İlçemize ve kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; '
Kadın Üretici Pazarımız her kesimden insana hitap ediyor ve büyük ilgi görüyor. Bu ilgiden bizler de memnuniyet duyuyoruz. Gerek pazarda stant açarak ürünlerini pazarlayan kadınlarımıza gerekse pazarı gezerek ve alışveriş yaparak burayı ayakta tutan herkese teşekkür ediyorum. Bu pazarda her kesime hitap eden ürünleri bulmak mümkün. Herkesi Kadın Üretici Pazarımıza bekliyoruz.'dedi.

Ak parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL; '
Kadınlarımızın ev bütçelerine destek olması ve hayata karşı daha da sağlam adımlar ile yürüyebilmeleri için El Emeği Pazarı' nı yürekten destekliyor ve pazarın ilgi görmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.' dedi.

Heyet, ÇEKEP bünyesinde Çekmeköy Ulus Pazarı'nda satış yapılan alanı ziyaret ederek, proje kapsamında sosyo-ekonomik hayata kazandırılan kadınlarla buluştu.
Kültür ve Turizm ile Devlet eski Bakanı Güldal AKŞİT, pazarda bulunan tezgahları tek tek dolaşarak, alışveriş yaptı.