'Karşılıklı sevgi, saygı ve dayanışma duygularının arttığı bayram günlerinde, barışın ve huzurun değerini bir kat daha artıran insani ve toplumsal değerlerin yoğun olarak hissedildiği ve yaşandığı dini bayramlarımız yüzyıllardır kutlanan, özlemle beklenen, mutluluk sevinci değişmeyen dünlerdir.

Kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin ve toplumsal dayanışmamızın pekiştirilmesi için bir fırsat olarak görebileceğimiz ve görmeye de devam edeceğimiz bayramlar; barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramlar; Dünya' da; Ülkemizde ve gerekse Aile çevrenizde yaşadığımız sıkıntı ve acıları geride bırakarak, geleceğe güvenle bakabileceğimiz ve nefes alabildiğimiz günlerdir.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle; Mübarek Kurban Bayramının tüm Dünyaya, Ülkemize, Çekmeköy'ümüze hayırlara vesile olmasını dilerim.

Rabbimizin, tüm insanlara nice huzurlu, bereketli bayramların tekrarını nasip eylemesi dilek ve temennileriyle; amir ve memur tüm personelin, çalışanların, Çekmeköylü olan ve Çekmeköy'e gönül veren bütün kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutlarım.'