5747 Sayılı Kanunla kurulan Çekmeköy İlçesinin 17 mahalle ve 4 köy muhtarı 17.09.2013 tarihinde Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.
Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ da, muhtarların her türlü konudan haberdar olmaları gerektiği ve Makamı bilgilendirdikleri takdirde sorunun birlikte çözülmesi konusunda gayret göstereceklerini, artık 'her şeyin iyisini tek başıyla bilen ve yapan idareci' döneminin sona erdiğini, her şeyin iyisini beraber bulup, şerefini paylaşacaklarını belirterek " sizlerden bizim gözümüz kulağımız olmanızı rica ediyorum. Hep birlikte görelim ve Çekmeköy'ü örnek bir sevgi kardeşlik kenti yapalım" diyerek muhtarlara ziyaretleri için teşekkür etti.
Ziyarette bazı muhtarların Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevinden Çekmeköy'e atanan Cemal Hüsnü KANSIZ'a Diyarbakır ve terör konusundaki soruları üzerine Diyarbakırı ve manevi güzelliklerini anlatıp, Eğil ilçesinde bulunan Hz.Elyasa ve Zülkifl AS ın kabirlerini ve Hz.Süleyman ve Sahabe kabirlerini, Surları, 4 ayaklı minare'yi ve ulu Camiyi anlattı. Ziyaretten memnuniyetlerini ifade eden muhtarlar en kısa sürede Diyarbakır'ı ziyaret ederek bu güzellikleri görmek istediklerini belirttiler.