Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneği 24 Ekim Perşembe akşamı dayanışma gecesi düzenlendi. Geceye Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Yardımcısı Ahmet EPLİ,Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım,Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanı Abdulselam ZUREL,İl Dernekler Platformu Başkanı Baki ÖZDEMİR Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkan Yardımcıları, Chp İlçe Başkan Yardımcıları ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Gece, Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneği Başkanı Zafer KAPLAN' ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Kaplan, konuşmasında ' Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneğinin ilçemize yeni atanan Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' a ve derneğimize yeni üye olan arkadaşlarımız için faaliyetlerinden bahsetmek istiyorum. Derneğimiz yaklaşık dört yıl önce kurulmuş olup geleceğin emaneti olan gençlerimizin kaynaşması gayesiyle düzenli olarak futbol turnuvası düzenlemekteyiz. İhtiyaç sahibi kişilere; belediyeden, kızılaydan temin ettiğimiz yardımları gönüllü gençler aracılığıyla ulaştırmaktayız. Çekmeköy' lü gençler soruyor siyasetçiler cevaplıyor adında paneller düzenlemekteyiz. Derneğimizin faaliyetleri tabi ki bunlarla sınırlı değil yalnız ben bu akşam burada toplanmamızın sebebini söylemek istiyorum. Uzun zamandır bir araya gelemediğimizi düşünüyorum.

Çekmeköy'ü yöneten değerli idarecilerimiz başta Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet EPLİ, Türk Kızılay' ının değerli İstanbul İl Şube Başkanı İlhami YILDIRIM ve ilçemizde görev yapan tüm resmi kurumlarda ki büyüklerimizi bir araya getirip, gençlerle kaynaşmalarına ön ayak olamaya çalıştık. İnşallah hep beraber oluruz en kötü günümüz böyle olsun' dedi.

İl Dernekler Platformu Başkanı Baki ÖZDEMİR, 'Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneği' nin böyle bir buluşmayı orgenize ettiği için kutluyorum. Biz anadolunun çeşitli illerinden, ilçelerinden buraya geldik ama şuan netice itibariyle İstanbul' luyuz, Çekmeköy' lüyüz. Kendi il derneklerimizde hemşericilik meselelerine baktığımızda aynı zamanda Çekmeköy hemşericiliğinide göz bulundurmamız gerekiyor. Bu bölgede beraber yaşadığımız için Çekhemeköy hemşericiğini ön planda tutmamız gerekmektedir. Kültürel birliği ve hasretlerimizi birbirimize sunmamız noktasında şanslıyız. Çünkü İstanbul' da tüm kültürel farklar, zengilikler bir mozaik halinde. Önemli olan bu farklılıkları, güzellikleri bir araya getirip çevremizdekilere en hoş şekliyle yaymak ve faydalandırmak. Derneklere bu konuda göstermiş oldukları başarıları neticesinde teşekkür ediyorum.

Tek başına hiçbirimiz hiçbir şey olmadığımızı ama bir araya geldiğimizde çok şey olduğumuzu bilmeliyiz. Hep bir arada olursak güçlüyüz. Sayın Kaymakamımızın bu konuya çok önem verdiğini yakinen biliyor, birlik beraberliğin daim olması yönünde bize çok destek vereceğini her platforda belirttiğini söylemek istiyorum. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum' dedi.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami YILDIRIM, ' Rabbim bu günkü birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Gençlerimiz kendi aralarında sevgi, barış, birlik sürekliliğini korusun. Siyasetin, küslüğün, kırgınlığın girmediği bir gençlik görmek istiyoruz' dedi. Çekmeköy' ün gençlerinin faaliyetlerinin tümüne elimizden gelen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyor hepinize hayırlı akşamlar diliyorum' dedi.

Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet EPLİ, ' Belediyecilik anlayışımız olarak gelecek gençlerin değildir, bugün gençlerindir düşüncesiyle hizmetlerimize Belediye Başkanı Sayın Ahmet POYRAZ' ın desteği ve sizlerin duasın ile yapmaya devam ediyoruz. Çekmeköy Belediyesinde sizin bir kardeşiniz ve temsilcinizim her daim randevu almadan bana gelebilir, dertleşebilir, ihtiyaçlarınız varsa sizlerle el birliği yaparak bu ihtiyaçlarınızı giderebiliriz. Bu düşncelerle Kaynaşmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize hayırlı akşamlar diliyor, teşekkür ediyorum' dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, ' Çekmeköy' ümüz de çok değerli derneklerimiz, yöneticilerimiz var. Çok güzel çalışmaları olduğunu görüyorum, derneklerin üyelerinin ve yöneticilerinin bir bölümüyle tanıştık bir bölümüyle de tanışmaya devam ediyoruz.

Derneklerimizin çalışmalarının gerçek anlamıyla faydalı olması beni gerçekten heyecanlandırıyor. Onların çalışmalarının birleştiği platformlar da ayrıca faydalı. Bir dere düşünün, derenin küçük akan suları nehire, nehirden akan su ırmaklara, ırmaklar da denizlerle birleşiyorlar yani bütün bu gayretlerin hepsi Çekmeköy' ümüzü daha ileriye götürmek içindir. Hepimizin kimlikleri var, doğduğumuz yerler, yaşadığımız yerler var Rabbimiz bizi birbirimizi tanıyalım, anlayalım diye yarattı.Yoksa birbirimizle rakip olmamız, mücadele etmemiz, hasım olmamız için değil. Dolayısıyla bu birlik, beraberlik anlayışını modern ve model Çekmeköy' ümüz de görebiliyorum.

Çeşitli alanlarda gayret gösteren sivil toplum kuruluşmarımız, bugun bizi burada toplayan Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneği gibi Çekmeköy' ün bütünlüğü için İstanbul' un bütünlüğü için güçlerini birleştirmekten asla kaçınmıyorlar. Biz bunun daha farklı örneklerini de ileride inşallah göreceğiz ve göstereceğiz.

Değerli dostlar bir bayramın ertesindeyiz, Kurban Bayramı' mızı idrak ettik coşkuyla kutladık. Allah nice bayramlara ulaştırsın. Bir bayramında arifesindeyiz, Cumhuriyet Bayramı' mızı 29 Ekim Salı günü belediyemizle, kurum kuruluşlarımızda, siyasi partilerimizle birlikte yaptığımız planlamanın inşallah uygulamalarını 28 Ekim Pazartesi gününden itibaren göreceğiz.

Milli bayramlarımızı halkımızla daha iç içe kaynaşabileceğimiz platformlarda yapalım dedik. Bu çerçevede Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını Şahinbey Caddesinde yapacağımız ana programla başlayacağız. İnşallah Cumhuriyetimizin 90. yılını Cumhuriyetin güzelliğine Çekmeköy' ümzün inceliğine, anlayışına yaraşır bir şekilde kutlayacağız. Ondan sonraki günlerde yine Çekmeköy ile ilgili bir başka güzelliği gerçekleştireceğiz hep birlikte. Belediyemiz, siyasi parti temsicilerimiz, muhtarlarımız, iş adamlarımızla birlikte bir Diyarbakır seyahatimiz var. İnşallah İsanbul' dan Diyarbakır' a bir kardeşlik köprüsü oluşturacağız, oluşturulan köprülerin işler olmasını sağlayacağız.İnşallah Çekmeköy bu tür güzelliklerle adını duyuracak. Çekmeköy ilçe olma heyecanını daha üst düzeyde yaşayacak.

Arkadaşlar biz 25 yılı aşkın değişik yerlerde görev yapmaktayız, her yeri sevdik ama Çekmeköy' e geldiğim ilk hafta kendi ailemin nüfusunu annem dahil buraya Çekmeköy' e alıp, Çekmeköy' lü olduk. Dolayısıyla hepimiz Çekmeköy' ümüz için, Çekmeköy kimliği altında ilçemizin ileriye gitmesi için, layık olduğu yere varması için gayret göstereceğiz. Ben bu noktada da çok umutluyum. Umutlu kaynaklarımdan bir tanesi, bu dernekler, siz dostlarımız gayretleri. Bir tanesi de yine metronun, üçüncü boğaz köprüsünün ayaklarının ilçemize yakın olması sebebiyle ilçemizin gelecekte bir cazibe alanı olması. Bir başka husus da trafikten, boğulmuş şehir yapsından sıkılan İstanbul' luların nefes alabilecekleri, ruhlarını dinlendirebilecekleri bir mekan olarak Çekmeköy' ümüzü gösterebileceğimizi umudunu taşıyorum. Sloganlarımız dan bir tanesi de Ruhunu Dinlendirmek İstiyorsan Çekmeköy' e gel olacak.

Bu güzeliklerle birilikte daha güzel noktalara inşallah birlikte varacağız. Çünkü ben biliyor ve inanıyorum ki; Çekmeköy ve Çekmeköy insanımız en güzeline layık. En kötü günümüz böyle olsun diyor hepinize iyi akşamlar diliyorum' diye konuştu.

Program Çekmeköy Sosyal ve Kültürel Gençlik Derneği' ne katkıda bulunan kişilere Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet EPLİ ve Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami YILDIRIM tarafından plaket verilmesiyle son buldu.