Çekmeköy Spor' un düzenlemiş olduğu dayanışma gecesi 25 Ekim Cuma günü Çekmeköy'de gerçekleşti. Geceye; Ak Parti Milletvekili Şirin ÜNAL, Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, Çekmeköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Oğuzhan KILIÇ, Çekmeköy Garnizon Komutanı Hasan KAYMAZ, Tük Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami YILDIRIM, Siyasi Parti Temsilcileri, Çekmeköy Spor futbolcuları ve çok değerli Çekmeköy halkı katıldı.

Gecede konuşmasını yapan Çekmeköy Spor Klübü Başkanı Hüseyin YÜKSEK ' Geleceğimizin teminatı gençler için bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu gençlerimizin başarıları bizim gurur kaynağımız. Büyük adamların hedefleri de büyük olur. Çekmeköyspor' un hedefi 3 yılda profesyonel lig, 6. Yılda Süper lig . Bütün konsantrasyonumuz bu yönde , koyduğumuz hedefe yürürken bize destek olan değerli Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' a , AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel' e ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz' a ve değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. ' dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 'Çekmeköy' de ki tüm kulüplerin ve sporcuların yanında olduk ve yine olacağız. Kim bu gençlerimize sahip çıkarsa Allah ondan da razı olsun. Biz belediye olarak var olan imkanlarımızı onlar için kullanmaya devam edeceğiz. ' dedi

Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ konuşmasında, 'İstanbulu'un farklı ilçesi Çekmeköy'ün sporda da farklı olmasını arzuladıklarını, bunun için önümüzdeki günlerde çeşitli çalışmalar yapacaklarını belirterek "Spor yapın, spora teşvik edin, spor yapabilmek için bizlerden hizmet talep edin. Sadece sporu Futbol olarak görmeyin. Futbolu ve diğer branşları da skora endekslemeyin. Diğer branşları da dikkate alın. Önemli olan geniş kitlelerin spor yapması. Skora dayalı başarılar gelip geçicidir. Başarının önemli bir unsuru da devamlılık ve istikrardır.' dedi.