İstanbul 1. Amatör Lig' de namağlup şampiyon olarak Süper Amatör Kümeye yükselen Çekmeköy Spor Kulübü' nün şampiyonluk kutlaması yoğun ilgi gördü. Kutlama programına İlçe Kaymakamımız Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet POYRAZ, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Mahir YAVAŞ, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL ve çok değerli Çekmeköylüler katıldı.

Çekmeköyspor son maçını Alemdağ stadında Karebekirspor ile yaptı. Ardından protokol, taraftar grubu ve çok değerli futbolcularımız kupa sevincini yaşamak üzere Merkez Mahallesinde bulunan Çekmeköyspor' un sahasında buluştu.

Kutlamada konuşma yapan Çekmeköy Spor Başkanı Hüseyin YÜKSEK; 'Çekmeköy' de bize güvenerek evlatlarını buraya gönderen ailelere teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimizde şampiyonluk sözü vermiştik ve sözümüzü yerine getirdik. Şampiyonluk yolunda bizlere desteklerini esirgemeyen, Sayın Kaymakamım Cemal Hüsnü KANSIZ' a, Belediye başkanımız Ahmet POYRAZ ve Ak Parti ilçe Başkanımız Şahmettin Yüksel' e teşekkür ediyorum. Spora ve Sporcuya destek olmak önemlidir. Sizlerin vereceği destekler ile burada birçok gencimiz kötü alışkanlıklardan uzak duracaktır. Çekmeköy Spor Kulübü hedefleri yüksek bir kulüptür ve hedeflerimize sizlerin desteği ile yerine getirecektir' dedi.

Kutlama programında şampiyonluğun mimarı olan futbolcuları ve onlardan bir an olsun desteğini esirgemeyen taraftarlarını tebrik eden İlçe Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ; ' İlçemiz her geçen gün sporun gelişiyor, yapılan yatırımlar meyvesini veriyor. Kendi grubunda namağlup tek beraberlik ve attığı 90 golle rekorlar kıran Çekmeköy Spor'un, gençlerin spora yönelmesi adına büyük başarı elde ettiği bizleri gururlandırıyor. Geçen yıl 1877 Alemdağ ve Alemdağ Spor' da kendi grubunda şampiyonluk kazanmıştı. Biz gençlerimize güveniyor onların, yaptıkları maçlarda başarılı olsunlar ya da olmasınlar kalplerimizin en güzel yerlerinde olduklarını bilmelerini istiyoruz' dedi.

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ konuşmasında; "Bu sezon Çekmeköyspor oynadığı futbol ile rakiplerini şaşırtırken, bizlere ve taraftarına da büyük bir mutluluk yaşatmış oldu. Her maçını büyük bir galibiyetle sonuçlandıran futbol takımımızla birlikte, şampiyonluğun vermiş olduğu haklı gururu yaşıyoruz. Tüm futbolcularımızı ve antranörlerini tebrik ediyorum. Çekmeköy olarak sizlerle gurur duyuyor, başarılarınızın devamını diliyoruz" dedi.

Düzenlenen kutlamalar taraftar derneği, futbolcular ve alanda bulunan herkesin kupa ile fotoğraf çekimleri ile son buldu.