ÇEKMEKÖY'DE 23 NİSAN COŞKUSU: HEM EĞLENDİLER HEM DE EĞLENDİRDİLER

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çekmeköy Doğa Park'ta coşkulu şekilde kutlandı. Programa Çekmeköy İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet EPLİ, İlçe Garnizon Komutanı Hasan KAYMAZ, Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanı Abdülselam Zürel, Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇEKSİAD) Başkanı Erdal ALBAYRAK, İlçe Daire Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Çekmeköylülere seslenen Çekmeköy Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Değerli öğretmenler, öğrenciler, saygı değer veliler ve değerli konuklar hepiniz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Değerli dostlar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı diğer bayramlara göre gerçekten ayrı bir yere sahip.

Özellikle çocuklarımıza armağan edilmiş bir bayram olmasından dünyada eşi benzeri olmayan bir bayram. Bu bayram geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın geleceğe daha güvenli bakmasında, toplumumuzu tanımasında, anlamasında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Çeşitli makamlarda bulunan arkadaşlarımız bu bayram vesilesiyle bugün makamlarını çocuklarımıza teslim ettiler.

'Çocuklar makamlarımızın fani olduğunu bir kez daha hatırlattılar'

Çocuklarımız bizim makamlarımızda başta olmak üzere çeşitli makamlara oturarak hem o makamların fani olduğunu bir kez daha göstermiş olup eskilerimizin dediği gibi 'Mahkeme kadıya mülk değil' sözünün bir tezahürünü hatırlattılar. Hem de ileride gerçekten oturacakları bu koltukları tanıyıp anlayarak o makamlarla hemhal olmaya, o makamlara da aday olduklarını gösterdiler. Dolayısıyla bu bayramda gerçekten farklılıklar değişik özellikler var bizde istedik ki arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda bayram bayram tadında olsun ve çocuklarımız bizi eğlendirmesin kendileri eğlensinler. Bu bayramda olması gereken çeşitli formatların yanında öğrencilerimizin eğleneceği çeşitli etkinlikler düzenledik.

Çekmeköyümüzün bu güzel mekanı Doğa Parkı'nı bizlere açan belediyemize ve katkısı olan bütün çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biraz sonra çeşitli etkinliler göreceksiniz, yoğurt yeme yarışmasından tutunuzda çocuklarımızın uçurtma şenliklerine kadar çocuklarını da yaşayıp dengeli bir şekilde büyümelerini sağlamak için ve bayramı bayram olarak yaşamaları için bu çalışmalar yapıldı. bayramın güzel Çekmeköyümüze, İstanbulumuza bütün memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hepinizi en içten duygularla selamlıyorum, saygılarımı sunuyorum." dedi.

Geçmişten Geleceğe Köprü

Güzel ilçemiz Çekmeköy'de düzenlenen etkinliklerde 7'den 70'e herkesin bildiği fakat unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları büyük ilgi topladı. Etkinlik boyunca çuval yarışları, elma yeme yarışı, yoğurt yeme yarışı çocuklar tarafından büyük beğeni toplarken, alanda bulunan Çekmeköylülere çocukluklarını hatırlattı. Program bando takımı ve folklor ekibi gösterileri ile Çekmeköy Belediyesi'nin engelleri kaldıran Engelli Çocuk Tiyatrosu Okulu öğrencilerinin 'Küçük Kara Balık' adlı oyunu ile devam etti.

İlçe genelinde düzenlen 23 Nisan temalı resim, şiir kompozisyon yarışmalarında başarı gösteren ve etkinlik boyunca düzenlenen yarışlarda başarılı olan öğrenciler ödüllerini İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet EPLİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ ve Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği (ÇEKSİAD) Başkanı Erdal ALBAYRAK'tan aldılar.

Alanda bulunan çocuklara Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan uçurtmalar dağıtılmasının ardından programa, okul öğrencileri ve bando takımının yaptığı geçit töreni ile son verildi.