Çekmeköy Kent Konseyi Engelliler Meclisi aylık toplantısını 24.11.2013 tarihinde Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü' ne bağlı Belediye Engelliler Masası ve İBB İSEM' in bulunduğu Mehmet Akif Kültür Merkezinde,Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' ın sürpriz katılımıyla kahvaltı eşliğinde gerçekleştirildi.

Toplantıya; Kent Konseyi Genel Sekreteri Bülent YILMAZ, Kent Konseyi Engelliler Başkanı Önay ERTEKİN, Başkan Yardımcısı Erdal ÖZDEMİR, Engelliler Sekreterya Birim Sorumlusu Zehra ÖZDAĞ, Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü' nden Selahattin ÇELEN ve Ayşe ÖZEK, Türkiye çapında çalışmaları olan 'Benim Size Sizinde Çocuklara İhtiyacı var' projesi Başkanı Ufuk Tan KELEŞ ve çok değerli engelli kardeşlerimiz katıldı. Toplantıda bulunan Çekmeköy Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' ın katılımından fazlasıyla memnun oldukları gözlendi.

Kaymakamımız toplantıda; 'Çekmeköy Kent Konseyi Engelliler Meclisi' den yaptığı bu çalışmalardan dolayı çok memnunuz. Öncelikle şunu vurgulamak istiyorum. Engellilerin iş hayatına kazandırılması, eğitimin, toplum içine kazandırılması tabi ki olmazsa olmazlarımız ama bunun yanında daha da önemli olan imar planları. Yolların, kaldırımların, apartman asansörlerinin, hastanelerin ve okulların kesinlikle engelli kardeşlerimizin durumlarına göre düzenlenmeli ve tedbir almalıyız. Engellilere acımak yerine önlerindeki engelleri kaldırmalıyız. En önemlisi kafamızdaki engelleri kaldırmalıyız. Çekmeköy Belediyesi' nin 'Engelsiz Taksi' ile engellilerin ulaşım ihtiyaçları karşılanıyor. Bu konuda ki titiz çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet POYRAZ' a teşekkür ediyorum. ' dedi.

Engelli kardeşimiz Selahattin ÇELER' in yaptığı konuşmada;' Her sağlam olan kişi bir engelli adayı olduğuna inanıyorum. Çünkü bunu toplumumuzda bizzat yaşayarak örneklerini gördüm. Çekmeköylü yöneticilerimiz bize her geçen gün daha da fazla önem veriyor bir yenilik yaparken bizleri hesap ederek çalışma yürütüyorlar. Engellilerin unutulmadığını hissettiren Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ' a ve bu konuda bizleri şuan da olduğu gibi yalnız bırakmayan, bırakmayacağına inandığımız ilçemizin yeni Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ' a minnet ve şükranlarımı sunuyorum.' dedi. Selahattin ÇELER' in konuşmasının sonunda 'Ben körüm ama nankör değilim benım hayal felsefem böyle' sözleri toplantıda bulunan herkesi duygulandırdı.