27.08.2014

Çekmeköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Hamidiye Mahallesi Barış Yolu Caddesi'nde yaptığı Engelsiz Park ile Çekmeköy'e bir kalıcı eser daha kazandırıldı. Parkın 26 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen açılış törenine; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, belediye başkan yardımcıları, Ak Parti İlçe Başkanı SalihKIRICI, İlçemize yeni atanan Müftü Muhammed SUİÇMEZ ve çok sayıda Çekmeköylü katıldı.

Açılış töreninde Çekmeköylülere seslenen Başkan POYRAZ; "Geçen dönem verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ve gururuyla yeni döneme anlımız ak başımız dik girdik. Yeni dönem kalıcı eserlerinin ilk örnekleri bugün hizmete giriyor. Emekliler Kıraathanesi'nden sonra bugün Engelsiz Parkı da hizmete açıyoruz. Bu park engelli kardeşlerimizin sosyalleşmesi açısından son derece önemli. Rabbim hayırlı uğurlu etsin." dedi.

Açılış töreninde Çekmeköylülere seslenen Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, eğitim vadisi hedefi ile yola çıkan Başkan POYRAZ'ın bugün bu hedefine ulaştığını, bunun yanı sıra hayırseverlerle ortak çalışmaları sayesinde büyük projelere imza attığını belirtti. Engelsiz Park'ın Çekmeköy'e hayırlı olması temennisinde bulunan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköylü idarecilerin Çekmeköy için , İstanbul İçin çalışma aşkı ile yandıklarını ve bu gibi hizmetlerin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Engelsiz Park Özellikleri

Engelsiz Park 14 bin metrekare üzerine kuruldu. Park içerisinde engelli kardeşlerimiz için tasarlanan üç kuleli oyun grubu, Down Sendromlu kardeşlerimiz için özel salıncaklar, 4 tenis kortu, 1 basketbol 1 de futbol sahası mevcut.