13.06.2014

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının son gününde düzenlenen törenlerde, öğrenciler, karne heyecanını öğretmenleri ve aileleri ile paylaştılar. Çekmeköy Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu'nda düzenlenen törene katılan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol ÇETİN, İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ ve Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Engin YILMAZ, ailelerin mutluluklarına ortak oldular.

Kendisi de bir eğitimci olan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, 'Eylül ayında açmış olduğumuz bir eğitim yılının daha kapanışı için bir aradayız. Hayatta budur zaten. Bir başlangıç bir sonuçtan oluşur. Önemli olan bu zaman içinde;bu iki noktanın arasını güzel doldurmak, güzel insan olmak, adam gibi adam olmak, bilgiyle donatılmış olmak ve ülkesine hayırlı fert olmaktır.

Sevgili öğretmenlerimizin bir yıl boyunca öğrencilere vermiş oldukları değerin çocuklarımızdaki tezahürünü görüyoruz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Etrafımızdaki ülkelerdeki sıkıntıları görüyoruz. Öğrencilerin vatana faydalı çocuklar olmaları için, onları toprağa ekilen tohum misali yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize aileleriyle hayırlı ömürler diliyorum,' dedi.

Bu güzel günde gençlerin karne sevinçlerini paylaşmanın kendileri için bir mutluluk sebebi olduğu ifade eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, bulunulan okulun ismine dikkat çekerek "mesleğimizde idol olan Vali Recep YAZICIOĞLU'nu bu vesile ile rahmetle anıyor ve bu okula onun ismini verenlere de ayrıca teşekkür ediyorum."dedi.

Okulun bir fabrika gibi olduğunun altını çizen İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, bu kapıdan giren pırılpırıl çocuklar, burada işlenerek, içleri memleket sevgisiyle, aile sevgisiyle eğitilerek, toplumlarına ve çevrelerine yararlı evlatlar olarak yetişiyorlar ifadelerini kullandı. Çekmeköy okullarının projeleri ile İstanbul'daki diğer okullarla yarıştığını söyleyen İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ: "Tüm kurumlar iş birliği içinde çalışarak Çekmeköy'deki eğitimin marka haline gelmesi için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.'dedi.

Program, karnelerin takdim edilmesi ve kep atma töreninin ardından son buldu.