Çekmeköy Kaymakamlığı' nın organize ettiği Kurban Bayramı'nın ikinci günü Madenler Meydanı' nda düzenlenen bayramlaşma törenine Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, CHP İlçe Başkanı Murat ÇİRAV, MHP İlçe Başkanı Ethem KURNAZ, İlçe Emniyet Müdürü Murat Oğuzhan KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı VERİM, Daire Müdürleri, Mahalle muhtarları ve çok sayıda Çekmeköy halkı katıldı.


Bayramlaşma töreni Kore Gazisi HüseyinİŞKORKUTURUM 'un yaptığı selamla konuşması ve tebrik mesajı ile başladı.Gazi Hüseyin İŞKORKUTURUM yaptığı konuşmada 'Değerli Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve değerli Çekmeköy' lüler bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken, KurbanBayramınıntüm insanlığa, İslamalemine ülkemiz ve milletimize sağlık, huzur ve refah getirmesini diliyor, Tüm Çekmeköy halkının bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."dedi.

Kaymakam Cemal KANSIZ, 'Kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin ve toplumsal dayanışmamızın pekiştirilmesi için bir fırsat olarak görebileceğimiz ve görmeye de devam edeceğimiz bayramlar; barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramlar; Dünya' da; Ülkemizde ve gerekse Aile çevrenizde yaşadığımız sıkıntı ve acıları geride bırakarak, geleceğe güvenle bakabileceğimiz ve nefes alabildiğimiz günlerdir. Sizlerden varsa her türlü sıkıntınızı unutup bayramın coşkusunu iliklerinize kadar yaşamanızı istiyorum Bayramın güzel Çekmeköyümüze, İstanbul'umuza, ülkemize ve tüm İslam Alemine huzur, barış ve mutluluk getirmesini niyaz ediyorum. Bu törene katılan değerli Çekmeköylü hemşehrilerime de teşekkür ediyorum. Sizler olmazsanız bu güzellikler olmaz. Enkötü günümüz böyle olsun. Her günümüz bayram tadında olsun inşallah.' dedi.

MHP İlçe Başkanı Ethem KURNAZ konuşmasında Mübarek Kurban Bayramında bir arada olmalarından duyduğu mutluluğu dile getirerek " Allah hepinizden ebeediyyen razı olsun. Hepinizin Bayramını kutluyorum. Bu töreni düzenleyen İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

CHP İlçe Başkanı Murat CİRAV konuşmasında Bayramın birlik ve beraberliğin pekiştiği gün olduğunu, bütün halkımızın bayramını kutladığını belirterek " Bayramın Çekmeköyümüze mutluluk getirmesini diliyorum. Sayın Kaymakamımız ve katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ konuşmasında'Bayramlar birlik ve beraberliğimizi sağlayan önemli günlerdir, bu günlerde küskünlerin barışması, insanların birbirine dargın kalmaması gerekir. Manevi değerlerimize sahip çıkmamız ve onları yaşatmamız çok önemlidir. Bu maneviyatı yüksek günlerde, dünyanın birçok yerinde zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimizi deunutmayalım. Dualarımızı onlardan esirgemeyelim."dedi.


Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel konuşmasında" İnsanların birbirleriyle kardeşçe kucaklaştıkları toplumsal ve kültürel yaşamımızda değerli yeri olan bir Kurban Bayramını daha karşılamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi simgeleyen bayramlar, açılan yaraların sarılmasına, fakir, yetim ve kimsesizlerin gözetilmesine, akraba, komşu ve büyüklerin ziyaret edilmesine, çocuklarımıza zengin manevi değerlerimizi tekrar tanıtmamıza, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızın yaşatılmasına olanak sağlar. İnsanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygının arttığı, güzel duyguların içtenlikle anlatıldığı ve insanların birbirlerine daha çok özen gösterdiği bu mübarek günün milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum."dedi.

Bayram tebriki ve konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, alanda bulunan Çekmeköy halkına pilav, kavurma ve ayran ikramında bulundular.