Alemdar Çatalmeşe İlk ve Ortaokulu, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çekmeköy Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen 4. ÇATALMEŞE İLÇE SATRANÇ TURNUVASI 21 Mayıs 2014 tarihinde Alemdar Çatalmeşe Ortaokulu Spor Salonunda yapılan açılış töreni ile başladı. Tunuva açılışına Çekmeköy Kaymakamımız Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet EPLİ, Milli Eğitim İlçe Şube Müdürleri Sayın Bahri ÖKTEN, Sayın Yusuf HAYRİ, Çatalmeşe Mahallesi Muhtarı Sayın Ömer Lütfü TOPAL, okul aile birliği üyeleri ve çok değerli öğrencilerimizin velileri katıldı.

2010 yılında yapılan ilk turnuvaya katılan okul sayısı 12 iken, Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'ın ilçemizde gerçekleşen bu gibi etkinliklere önem vermesi ve okul idarecilerini teşvik etmesiyle bu yılki turnuva 21 okul ve 98 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. 2 gün süren turnuva, 22 Mayıs 2014 tarihinde saat 17.00 de Turgut Özal Kültür Merkezinde yapılan ve Çekmeköy Kaymakamımız Sayın Hüsnü Cemal KANSIZ, Milli Eğitim İlçe Şube Müdürü Sayın Şakir GÜLDER, Çatalmeşe Mahallesi Muhtarı Sayın Ömer Lütfü GÜRSOY, Okul Müdürleri ile turnuva katılımcısı sporcularımızın onurlandırdığı ödül töreniyle başarıyla sona erdi.

2014 YILI 4. ALEMDAR ÇATALMEŞE SATRANÇ TURNUVASI SONUÇLARI:

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ BİREYSEL SIRALAMA

Sira

isim

Rtg

FED

kulup

Puanlar

1

CAN KÜÇÜKCAN

1139

TUR

ÖZEL ALEV İLK/ORTAOKULU

5

2

OĞUZ KAAN AKTAŞ

1052

TUR

HATİCE MEHMET EKŞİOĞLU İLK/ORTAOKULU

4

3

YAĞIZ YAZICILAR

1061

TUR

AVRUPA KOLEJİ

4

YILDIZLAR KATEGORİSİ BİREYSEL SIRALAMA

Sira

isim

Rtg

FED

kulup

Puanlar

1

OGUZHAN GÜZELGÜN

1160

TUR

ÖZEL ÇEKMEKÖY İSABET İLK/ORTAOKULU

2

DENİZ ESAT ÜNSALAN

1411

TUR

ÖZEL ALEV İLK/ORTAOKULU

3

AHMET TOPÇU

0

TUR

ÇAMLIK İLK/ORTAOKULU

4

KÜÇÜKLER KATEGORİSİ OKULLARIN TAKIM SIRALAMASI

1

ÖZEL ALEV İLK/ORTAOKULU

12

CAN KÜÇÜKCAN

5

EMİR DENİZ DURAHİM

4

ALP ARDA ERİÇEK

3

2

HATİCE MEHMET EKŞİOĞLU İLK/ORTAOKULU

11½

OĞUZ KAAN AKTAŞ

4

AHMET TALHA AKUÇAN

4

ALKAYA TOPRAK

3

AVRUPA KOLEJİ

11

YAĞIZ YAZICILAR

4

BURAK KARTAL ERTUNÇ

4

VEDAT YILDIZ

3

YILDIZLAR KATEGORİSİ OKULLARIN TAKIM SIRALAMASI

1

ÖZEL ALEV İLK/ORTAOKULU

12½

DENİZ ESAT ÜNSALAN

MEHMET EFE ÇIĞ

4

BARIŞ AKŞAHİN

4

2

SULTANÇİFTLİĞİ ORTAOKULU

12

CEM ÇETİNKAYA

4

YUSUF KURT

4

FETHİ TÜRKER

4

3

ÖZEL ÇEKMEKÖY İSABET İLK/ORTAOKULU

10½

OGUZHAN GÜZELGÜN

ÖMER TAHA SERİN

3

MEHMET KARATAŞ

3