Çekmeköy İl Dernekler Platformu Çekmeköy Erzurumlular Derneğinde Cağ Kebaplı akşam yemeği eşliğinde toplantı yaparak çalışmaları noktasında genel değerlendirme yaptı. Programa; Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, Çekmeköy Belediye Başkan Yrd. Ahmet EPLİ, Çekmeköy Ak Parti İlçe Başkanı Şahmettin YÜKSEL, Çekmeköy Saadet Partisi İlçe Başkanı Bedirhan ASLAN, Çekmeköy Ordulular Dernek Başkanı Yücel YALÇINKAYA ve çok değerli dernek üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşma yapan İl Dernekler Platformu Başkanı Baki ÖZDEMİR; 'Buraya baktığımızda farklı illerin dernek başkanları ile oluşturduğumuz platformumuzda birlik ve beraberlik ruhu her zaman hep ön planda oldu. Geçenlerde bunun örneğini yaşadık. Çekmeköy Ordulular Derneğimizin yangın olayında hep birlikte üyelerimizle orada olarak elimizden gelen ne var ise sizinleyiz dedik. Farklı kültürler ve lehçelerin oluşturduğu bir platform bizim kültür zenginliğimiz. Kurucu başkanımız Yücel YALÇINKAYA' ya bir kez daha teşekkür ederim" dedi.

Çekmeköy Belediye başkanı Ahmet POYRAZ; "Çekmeköy İl dernekler Platformu her zaman birlik içinde olarak ilçemizde varlığını hissettirmiştir. Köy derneklerimizi, İlçe derneklerimizi ve İl derneklerimizi her zaman önemsiyoruz. Bizler için her zaman önemlidir. Dün olduğu gibi bu günde her zaman elimizden geleni yapmaktan kaçınmayız." dedi.

Çekmeköy İl Dernekler Platformu Kurucu Başkanı Yücel Yalçınkaya "Çekmeköy'de kardeşçe yaşama ruhunu bizim platformumuz her zaman işledi. Çünkü kültür zenginliğinin oluştuğu bir yerde kardeşlik ruhu her zaman bizim için önemli oldu.Amacımız ilçemizde kardeşçe farklılıkları gözetmeden kenetlenerek yaşamak ve daha güzel yarınlara hep birlikte yürümemiz" dedi.

Kaymakamımız Cemal Hüsnü Kansız; "Çekmeköy' de görüyorum ki birlik ve beraberlik ruhu tam olarak işlenmiş durumda. Derneklerimizin çalışmalarının gerçek anlamıyla faydalı olması beni gerçekten heyecanlandırıyor. Gayretlerimizin hepsi Çekmeköy' ümüzü daha ileriye götürmek içindir. İl derneklerinin bir araya gelerek kurmuş olduğu platformun meyveleri birlik ve beraberlik ruhunun yansımasıyla ortaya çıkar. Ben bu güzelliği burada gördüm. Sizlere samimiyetiniz, gayretiniz için ve bize bu akşam ev sahipliği yapan Erzurumlular Derneği' ne de bize hazırladıkları bu güzel sofra için teşekkür ederim." dedi.