GÜBRETAŞ, ÇEKÜD işbirliği ile GÜBRETAŞ Hatıra Ormanı'nda 10 bin fidanı toprakla buluşturdu. İstanbul Çekmeköy'de düzenlenen fidan dikime törenine Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce, Çekmeköy Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu ve çok sayıda davetli katıldı.

'KALKINIRKEN ÇEVREYİ KORUMAK İMKANSIZI BAŞARMAKTIR'

Törende konuşma yapan Bakan GÜLLÜCE, Türkiye'nin kalkınırken çevreyi koruduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: 'Orman miktarını artıran bir ülke olmamız çok önemli. Eğer Türkiye kalkınamayan, sanayileşemeyen bir ülke olsaydı her yer yeşillik olabilirdi ve bu durumu normal karşılardık. Ancak sanayileşen, inşaatta dünya ikincisi olan, kendi tankını üreten, kendi uçağını üretmeye talip olan bir ülkenin tüm bunları yaparken çevreyi koruması ve ormanlık alanlarını artırası muazzam bir olaydır. Biz kendi kaynaklarımızla büyüyen bir ülkeyiz. Ormanlar meselesi öbek öbek gelişmiş bir mesele. Gönül ister ki sadece belli yerlerde değil, her yerde orman olsun. Bunun fiziksel olarak hemen gerçekleşemeyeceğinin farkındayım ancak uzun zaman sonra da olsa bunu başaracağımızı biliyorum.' dedi.

Daha sonra Şile Belediye Başkanı Can TABAKOĞLU'na hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan GÜLLÜCE'ye Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'da eşlik etti.