27.08.2014

Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılan Emekliler Kıraathanesi, son anda yapılan bir isim değişikliği ile Güngörmüşler Konağı adıyla hizmete açıldı.

Çekmeköy Belediyesi tarafından yaptırılan Gün Görmüşler Konağı, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın ev sahipliği yaptığı bir törenle hizmete açıldı. Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, belediye başkan yardımcıları, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih KIRICI, Çekmeköy Müftüsü Muhammed SUİÇMEZ ve çok sayıda Çekmeköylü'nün katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Açılışta konuşma yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, 65 yaş ve üstündekilere ücretsiz hizmet verecek bu merkezin adının Güngörmüşler Konağı olarak belirlendiğini söyleyerek: "Seçimlerden önce söz verdiğimiz bir hizmeti daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız bu tesisimizden ücretsiz yararlanacak. Kitap ve gazete okuma, tavla, satranç, domino oynama imkanı sunulacak bu merkezde, çay ve kahve ikramları da ücretsiz yapılacak. Çay ve kahve bahane, sıcak sohbetlerin yapılacağı bu konağın halkımız için hayırlı olmasını diliyor, yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Çekmeköy Belediyesinin yaptığı hizmetlerden çok memnun olduğunu belirten İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, ilçemizde yeşeren bu güzelliklerin Çekmeköyümüze İstanbulumuza ve güzel vatanımıza hayırlar getirmesini temenni etti. Çekmeköy ilçesinin trendinin her gün yükseldiğinin ifade eden İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Belediye, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek Çekmeköy'ün İstanbul'un en önemli mutena köşelerinden birisi haline getirmek için gayret ediyoruz.

Çekmeköy gerçekten İstanbulun yükselen yıldızı ve bu güzellikleri herkesime hitap eden ayrı hizmetlerle taçlandırmakta bizler için ayrı bir zevk. Şu anda biliyorsunuz devlet hastanesi inşaatımız hızla devam ediyor, okul inşaatlarımız hızla devam ediyor, az sonra açılışını yapacağımız olan tecrübeli büyüklerimiz için yapılan bu güzel hizmet bize ayrı bir mutluluk veriyor. Büyüklerimize özgü böyle bir projeye imza atan başta Belediye Başkanımız Ahmet POYRAZ olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarına, bu gibi hayırlı hizmetler için ilçe kaymakamı olarak devletimiz adına teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum. Bu güzelliklerin artarak devam etmesini diliyorum." dedi. Dualarla yapılan kurdele kesim töreni ile açılan Güngörmüşler Konağı, ilk misafirlerinden tam not aldı.

Çekmeköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Güngörmüşler Konağı" projesinde; eve kapanan çınarların sosyalleşmesinin sağlanması hedefleniyor. İlçede yaşanan 65 yaş ve üstü gençler, belediyeden alacakları emekli kartları ile tesisteki tüm imkanlardan ücretsiz yararlanacaklar. Tesisi kullanmak isteyen vatandaşlar, mahallelerden belediyeye ulaşım sağlayan ücretsiz servisleri kullanabilecekler.

Çekmeköy Belediyesi'nin yapımını tamamladığı konak, 50 bin m2'lik yeşil alanı bulunan Kent Park ve belediye bahçesinin içinde yer alıyor. İkinci baharlarını yaşayan çınarlara tamamen ücretsiz olarak hizmet verecek mekanda; çay, kahve, poğaça ve tost ikramları yapılacak. Pastel renklerle özel olarak dekore edilen mekanı ziyaret edenler, günlük gazetelerini okuma, satranç ve domino oynama şansı bulacaklar.

İki Nesil Bir Arada

Projede torunları ile vakit geçirmek isteyen aile büyükleri de unutulmadı. Trafikten uzak, yeşil alan içinde bulunan Güngörmüşler Konağı'nın girişinde yer alan oyun parkı ile iki neslin bir arada iyi vakit geçirmesini amaçlanıyor.