3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İBB Engelliler Müdürlüğü Çekmeköy Birimi öğrencileri ile Özel Çınar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'ı ziyaret ettiler.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Engellilerimize toplum olarak her zaman sahip çıkmak, onları engellerinden dolayı dışlamadan, kendilerine en iyi imkanları sunarak topluma yararlı, üreten fertler olmalarını sağlamalıyız. Ama maalesef engellilerimizi göremeyen gönül engellilerimiz var' diye konuştu. İBB Engelliler Müdürlüğü Çekmeköy Birimi öğrencilerinin yaptığı Kaymakamlık logo çalışması için ve en son Çekmeköy Doğa Parkında gerçekleşen 23 Nisan programında gösterdikleri performansını çok beğendiğini belirten Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ öğrencilere gönülden teşekkür etti.

"Engelli evladı olan anne babalardan Allah razı olsun"

Engellilerin acınmaya değil, samimiyete sevgiye ve ilgiye ihtiyacı olduğunu belirten Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, sözlerine şöyle devam etti:'Bazı engellilerimiz doğuştan engelli olabildikleri gibi bazıları da sonradan engelli oluyorlar. İşte bu gerçekten yola çıkarak her insanın bir engelli adayı olduğunu kesinlikle unutmamamız lazım. Engelleriyle yargıladığımız, önemsemediğimiz veya küçümsediğimiz bir engellinin durumuna kendimiz veya bir yakınımızın da gelebileceğini her zaman hatırlamalıyız. Ben özellikle engelli evlatlarına her zaman büyük bir sevgi ve ilgiyle yaklaşan anne ve babalara teşekkür etmek istiyorum, Allah onlardan razı olsun. Engellilere acımak yerine önlerindeki engelleri kaldırmalıyız. En önemlisi kafamızdaki engelleri kaldırmalıyız.'

Ziyaret sonunda İBB Engelliler Müdürlüğü Çekmeköy Birimi ve Özel Çınar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Öğretmeleri ve öğrenciler Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ'a kendilerine gösterdiği ilgiden ve engellilere verdiği önemden dolayı teşekkür etti.