Çekmeköy'ün hizmet kalitesinin arttırmak amacıyla, sorunların medya aracılığı ile de daha hızlı çözüleceği bilinciyle Çekmeköy'ün idare kadrosu İstanbul Medyası buluştu.

İstanbul Gazete Radyo Tv ve İnternet habercileri Derneği yönetimi ile Çekmeköy'ün yerel yöneticileri bir araya geldi. Çekmeköy'ün sorunlarının istişare edildiği kahvaltılı programda, 'ilçe için daha neler yapılabilir' noktasında karşılıklı fikir ve öneriler dile getirildi.

İlçe bazındaki buluşmaların startı Çekmeköy'den verildi

Ali Rıza Yıldız başkanlığındaki İstanbul Gazete Radyo Tv ve İnternet Habercileri Derneği yönetimi, ilçe bazında start verdikleri, 'Gazeteciler yerel yöneticilerle buluşuyor' adı altında ilk çalışmayı Çekmeköy'de başlattı. Son derece verimli geçen toplantıda Çekmeköy için yapılması gerekenler ve yerel idarecilerin gazetecilerden beklentileri dile getirildi.

Gazeteciler ve Çekmeköy'lü idareciler aynı karede

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ'ın yurt dışında olması nedeni ile katılamadığı 11.06.1014 tarihinde düzenlenen toplantıya; Çekmeköy İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkan Vekili Şenol ÇETİN, İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, İlçe Müftü Vekili Bahattin TURGUT ve Milli Eğitim Şube Müdürü Şakir GÜLDER katıldı. İstanbul Gazete Radyo Tv ve İnternet Habercileri Derneği'nin bölgedeki yönetiminden ise; Haber Expres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Serkan SÜSLÜ, İşte Vizyon Gazetesi İmtiyaz Sahibi Muhterem YÜKSEL, Etraf Gazetesi İmtiyaz Sahibi Zafer YILMAZ, Yurtta Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gökhan BALCI, Bizim Bölge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ümit ŞENER, Cekmeköyguncel.com internet sitesi İmtiyaz Sahibi Ali DEMİR, Yeni Söz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ata TAVİL, Flashaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gürhan DEMİRTAŞ, Yıldız Medya Dağıtım Müdürü Durmuş ACAR ve 216 Life Dergisi Genel Koordinötürü Nergül YILMAZ katıldı.

Yıldız: 'Gazetecilik, yerel yönetimler ile vatandaş arasındaki köprüdür'

İstanbul Gazete Radyo Tv ve İnternet Habercileri Derneği Başkanı Ali Rıza YILDIZ yapmış olduğu açılış konuşmasında derneğin çalışmalarından kısaca bahsetti. Gazeteciliğin yerel yöneticiler ve halkın arasında köprü olduğuna dikkat çeken Yıldız, bu buluşmaların son derece faydalı olacağını söyledi. Yıldız, 'Dernek çatımız altında bu bölgede yayın yapan çok sayıda yönetim kurulu üyemiz bulunuyor. Bizler de bu yüzden yerel yöneticilerle başlattığımız ziyaret kapsamında ilk buluşmayı bu ilçede yapmak istedik' dedi.

Daha sonra Çekmeköy'de görev yapan yerel yöneticiler Çekmeköy özelinde fikir ve düşüncelerini gazeteciler ile paylaştı. Ortak kanaat ise: 'Çekmeköy'e her anlamda ayrıcalıklı bir ilçe ve bu güzelliğe herkesin hizmetleri ile katkı sunması'.

İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ:

"Bu güzel aile ortamına herkes dahil olmalı"

Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ Çekmeköy'ün İstanbulun en güzel en ferah ilçelerinden biri olduğunu belirtti. Çekmeköy'ün amatör bir heyecan ve profesyonel anlayışla ile her daim aile ortamı sıcaklığını koruduklarını söyleyen Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, doğası bozulmamış huzuru ve havası ile ayrıcalıklı olan bu ilçeyi anlatmak ve lanse etmek durumunda olduklarını ifade etti.

Basın mensupları olarak bu aile ortamına dahil olmalarının son derece güzel olduğa dikkat çeken İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, bu toplantının bir başlangıç olduğunu ileride güvene, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı başarılı işler gerçekleşeceğinin altını çizdi. Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, "Dünyanın en güzel şehrinde yaşıyoruz. Bu bir lütuftur. Bizler de bu borcumuzu en iyi şekilde hizmet ederek ödemeliyiz. Çekmeköy'deki bu kardeşlik ve sevgi bağını yurdumuzun her yerine ulaştırmalıyız.' dedi.

Çekmeköy Belediye Başkan Vekili Şenol ÇETİN: 'İstanbul'un her yerinde güzel bir Çekmeköy algısı var. Bu algının oluşması noktasında 2009 yılından beri gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yeni dönemde de Çekmeköy'ün imajını katlayacak projelerimiz var. Önemli olan, ilçemizin cazibesini artırıp insanları buraya çekmemiz. Daha güzel ve huzurlu bir kent için hep beraber çalışacağız. Tüm kurum ve kuruluşlarımıza olduğu gibi basınımıza da bu noktada büyük sorumluluklar düşüyor.'

İlçe Emniyet Müdürü Mahir YAVAŞ: 'Çekmeköy en güvenli ilçelerimizden biri. Çekmeköy'ün genel asayiş durumunu istatistiklerine baktığımızda yüzde 4 gibi bir azalma var. Özellikle narkotikte son 6 ayda ciddi bir azalma söz konusu. Araç ve MOBESE kamerası noktasında da eksikliklerimizi gideriyoruz. Çekmeköy'de kanunsuzlara aman vermemek için 7 gün 24 saat halkımızın hizmetindeyiz.'

Çekmeköy Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ: 'Çekmeköy, eğitim vadisi olma noktasında hızla ilerliyor. 53 bin öğrencinin olduğu ilçemizde tek sıkıntımız kalabalık sınıflar nedeni ile dönüşümler. Daha iyi bir eğitim için hep beraber çalışacağız. Çekmeköy, eğitimdeki farklılığını her yıl üstüne koyarak ilerleyecektir.'

Çekmeköy Müftü Vekili Bahattin TURGUT: 'Çekmeköy'de 45 tane camimiz 18 tane Kuran kursumuz var. Toplumun ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Ramazan ayında da tüm camilerimizde hatim okunacak. İlçe müftülüğü olarak Ramazan ayına hazırız.'

Programın sonunda Çekmeköy İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ değerli gazetecilere teşekkür ederek kendisinin ve çalışma arkadaşlarının her şeyin tek başına en iyisini bilen yönetici düşüncesinde asla bulunmadıklarını, her şeyin en iyisini birlikte karar vererek bulduklarını belirterek, katılımlarından dolayı çok memnun olduğu gazetecilere, kendisinin yazdığı İstanbulumuzun ve Çekmeköyümüzün detaylı bilgilerinin yer aldığı "Dünyanın İncisi, Kültür Başkenti Aziz İstanbul'un Modern ve Model Yüzü Çekmeköy" adlı eseri imzalayarak takdim etti. Program hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.