19.06.2012 tarihinde İlçemizi ziyaret eden Sayın Valimiz, (ÇEKSİAD)-Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneğinde sabah kahvaltısı ile güne başladı.
Ardından, Prometal Fabrikası, Esit Kantar Fabrikası ile Yılmaz Makine'de incelemelerde bulundu. Öğle yemeğinde Yılmaz Makina işçileriyle birlikteolan Sayın Valimiz daha sonra Hükümet Konağı'nın taşınacağı Alemdağ'daki Eski Çekmeköy Belediye Binasının onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Mehmet Akif İmam Hatip Lisesi, Çekmeköy İmam Hatip Ortaokuluinşaatları ile Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu yapılacak inşaatları yerinde inceledi. Daha sonra Sayın Bakanımız Binali YILDIRIM'ın bağışçısı olduğu Semiha YILDIRIM İlköğretim Okulunun yapım çalışmaları ile yine bağışçı tarafından yapılan Özden CENGİZ Anadolu Lisesi inşaatlarında incelemelerde bulunan Sayın Valimiz İlçemizden ayrılmıştır.
Çekmeköy inceleme gezisi esnasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya, Çekmeköy Kaymakamı Mehmet Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüsamettin Koçak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yıldız, İl Genel Meclisi üyeleri Selami Kaya, Celal Cabir, Selamet Aygün, Özgür Altıparmak ve Kemal Ayyıldız eşlik etti.