Çekmeköy'ün Nişantepe Mahallesi'nde yaşayan Romanlar dernek kurdu. Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Sayın Ahmet POYRAZ ve çok sayıda Nişantepe sakininin katıldığı açılış töreninde renkli dakikalar yaşandı. Derneğin açılışı töreni Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ve Başkan Ahmet POYRAZ' ın kurdele kesmesiyle başladı.

Dernek Başkanı İsmet KEZLER, verdikleri destek için Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ve Başkan Ahmet POYRAZ' a teşekkür ettti.

Programın açılış konuşmasınıÇekmeköyBelediye BaşkanıAhmet POYRAZ gerçekleştirdi.İlçenin önemli mozaik taşlarından olan Romanlar' ın seslerine hep kulak verdiklerini belirten Ahmet POYRAZ, talep edilmesi durumunda geçtiğimiz Hıdrellez' de yapılan toplu düğünün bu yıl da tekrarlanabileceğinisöyledi.

Başkan Ahmet POYRAZ' ın konuşmasının ardından romanlara seslenenÇekmeköyKaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, dernekte bulunanlara dönerek söz hakkı almak isteyen varsa buyursun diyerek yaşlı bir bayanı mikrofona davet etti.Söz hakkı verilen mahalle sakini hanımefendi Çekmeköy' ün yönetim kadrosundan gayet memnun olduklarını, herhangi bir isteklerinin tekrarlatılmadığını belirtti.

Roman vatandaşların çocuklarını okula göndermesini isteyen Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ; "Çocuklarımız okumalı küçük kardeşlerine,milletimize, vatanımıza örnek olmalılar. Bu nedenle sizlerden en büyük arzumuz çocuklarınızı okula göndermeniz ve okuyan, okutan nesiller yetiştirmeniz' dedi.Sayın KaymakamımımızDerneklerin sevinçlerin ve üzüntülerinpaylaşıldığı yer olduğunu"belirtti.ÇekmeköyNişantepe Romanlar Derneği' nin açılmasında katkı sağlayanlara teşekkür edip derneğin başarılı faaliyetlerde yer almasını diledi.

Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ birlikte kestikleri pastayı dernekte hazır bulunanlara ikram ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.