5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu uygulanmasına ilişkin kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla kurulan İlçe Koordinasyon Kurulu 18.02.2014 Salı günü saat 10.00'de İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ başkanlığında toplandı.

Toplantıya; İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, Cumhuriyet Savcısı Bülent CANOĞLU, Belediye Başkanlığı Asil Üye Latif COŞAR ve Yedek Üye Osman CERRAHOĞLU, Jandarma Komutanlığı Asil Üye J.Bnb. Engin YILMAZ ve Yedek Üye Nergiz AKGÜR, Emniyet Müdürlüğü Asil Üye Mahir YAVAŞ ve Yedek Üye Mehmet AKBAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Asil Üye Sıtkı VERİM, İlçe Sağlık Müdürlüğü Asil Üye Dr. Cem DEDE ve Yedek Üye Dr. Zerrin KURŞUN, Ümraniye İşkur Müdürlüğü Asil Üye Emel ÇEKEN ve Yedek Üye Emel BÜTÜN, İstanbul Barosu Başkanlığı Asil Üye Av. Erhan GÜLSÜM, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Asil Üye Yavuz DALKILIÇ ve Yedek Üye Oktay AKGÜL katıldı.

Toplantıda ilçemizde korunmaya ihtiyacı olansuça ve madde bağımlılığına sürüklenen çocuklarla ilgili gerekli önlemin ne şekilde alınması gerektiği ve alınan önlemlerin uygulanmasının sürekliliğinin sağlanmasını bu çocukların kendilerini geliştirebilecek ve olumsuz çevrelerinden uzaklaşabilmeleri için nasıl bir uygulama yapılabileceği değerlendirildi.

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ konunun ehemmiyetine vurgu yaparak her kurum ve kuruluşun bu konuda üzerine düşen görevi layıkıyla yapacağını belirterek çalışmaların ara vermeden devam edeceğini belirtti.