Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu İstanbul İl Temsilciliği tarafından 3 Nisan 2014 Perşembe günü Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ'ımakamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette; Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu İstanbul İl Temsilcisi Muzaffer HENDEN, Mendilkapmaca Federasyonu Çekmeköy İlçe Temsilcisi Meral KELEŞ, Birdirbir Federasyonu Çekmeköy İlçe Temsilcisi Sidar KOCAOĞLU tarafından, Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ' a geleneksel çocuk oyunları hakkında bilgi verilerek "geleneklerimizi ve güzelliklerimizi korumak istiyoruz" denildi.

ÇOSKK İl Temsilcisi Muzaffer HENDEN, 'Özellikle Büyükşehirlerde çocuklarımızın oyun alanları sınırlıdır. Aileler Güvenlik endişesi nedeniyle çocuklarının evlerde daha çok vakit geçirmesini sağlamaktadır. Bu durumda maalesef çocuklarımızın çoğu bilgisayar başında sanal oyunlar oynamakta, sanal arkadaşlar edinmekte, sanal sevinç ve üzüntüyü yaşamaktadır. Oysa, çocuk kendi akran grupları ile oyun oynayarak büyümelidir. Paylaşmayı, sevinmeyi ve üzülmeyi arkadaşlarıyla yaşamalıdır. Bu nedenle çocuklarımıza bu fırsatı vermek için Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Okul bahçelerimizde, parklarda, sokaklarda unutulmaya yüz tutan çocuk oyun alanları üreterek bu oyunları yeniden sokaklara taşımayı, Çekmeköy' ü 'Çocuk Oyunları Köyü ' haline dönüştürmeyi hedefliyoruz' dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ' da "Nasıl çocukların bedensel gelişime, eğitime ve şefkate ihtiyaçları varsa oyunlara da ihtiyaçları var. Sağlıklı bir ruhi gelişimde oyunların da katkısı ihmal edilemez" dedi.

Çekmeköy Kaymakamı Sayın Cemal Hüsnü KANSIZ' ın ve ziyeretçilerin çocukluk anılarını paylaştığı tatlı sohbetin ardından, günün anısına Sayın Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ' a Çelikçomak, Topaç ve Mendilkapmaca oyununun simgesi olan mendil hediye edildi.