Çekmeköy Kaymakamlığı'nın düzenlediği ve Çekmeköy Belediyesi'ninde katkıları ile gerçekleşen Okul Öncesi Eğitim Şenliği, Çekmeköy'deki tüm anaokullarını bir araya getirdi. Okul Öncesi eğitimin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve okul öncesi eğitimle ilgili velilerin bilinçlendirilmesi için düzenlenen şenlikte minik ellerin yaptığı eserler sergilendi.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet EPLİ, Fatih SIRMACI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ'ın açılışını yaptığı şenlikte; öğrencilerin bir yıl boyunca yaptığı çalışmalar sergilenirken, okulların atölyelerinin çalışma sistemleri tanıtıldı. Tüm okulların yer aldığı şenlikte; ebru ve kurabiye yapımının gösterildiği stantlara katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız açılış konuşmasında Çekmeköy'ün Eğitim Vadisi olma yolunda yaptığı çalışmalara dikkat çekerek,' Çekmeköy'deki tüm kurumlar bu amaç için bir araya gelerek, eğitime destek veriyor. Bugünkü etkinlik ilçemizin eğitim vadisi olma yolunda attığı adımlardan bir tanesidir. Bu güzel çalışma, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz için hayırlı olsun,' dedi.

'Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, miniklerin ebru ve butik kurabiye yapma heyecanına ortak oldu'

Açılışın ardından tüm stantları tek tek dolaşan Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ile Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet EPLİ, Fatih SIRMACI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ çocukların atölye çalışmalarına eşlik ederek, öğretmen ve velilerle sohbet ettiler. Ebru ve kurabiye yapımının ardından, 'Çekmeköy'ün El İzi' isimli çalışmaya katılan Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, miniklerin boyama heyecanına ortak oldu.

Bir yandan bir yıllık emeklerinin karşılığını sergilemenin gururunu yaşayan çocuklar, diğer yandan şişme oyun parkında; yüz boyamacılar ve palyaçolarla gönüllerince eğlendiler.