14.07.2014
İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ tarafından 13 Temmuz 2014 Pazar akşamı aziz şehitlerimizi anmak, gazi ailelerimiz, yetim ve öksüz çocuklarımızı onure etmek amacıyla her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen iftar yemeği programımız yoğun bir katılımla gerçekleşti.
İlçe genelinde her kesimi kucaklayan iftar programına; Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ, Anadolu Yakası Jandarma Komutanı Albay Mesut CİHANER, Çekmeköy Garnizon Komutanı Hasan KAYMAZ, Daire amirleri, STK temsilcileri, Siyasi parti temsilcileri, Muhtarlar, Basın mensupları ve çok değerli şehit, gazi aileleri ile yetim ve öksüz yavrularımız katıldı.

Programın amacının aziz şehitlerimizi anmak, isimlerini yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi sağlayıp, sürdürmek devletimizin şehit, gazi, yetim, öksüz ailelerinin kısaca her kesiminin yanında olduğunu hissettirmek ve mübarek Ramazan ayının güzelliğini birlikte paylaşmak olduğunu belirten İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, iftar programına teşrif eden herkesi selamlayıp önümüzdeki günlerde gelecek olan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'nın Çekmeköyümüz, İstanbulumuz, Türkiyemiz ve Alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diledi. İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, aziz şehitleri saygıyla anarak, onların şefaatlerine mazhar olmayı Allah'ın nasip etmesi için dua etti.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ programda yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, vatan ve millet için yardan serden vazgeçmiş vatan evlatlarını rahmetle andıklarını belirterek, gazilere kahramanlıklarından dolayı şükranlarını sunduğunu söyledi. Çekmeköy'de şehit ve gazi yakınlarının öneminin büyük olduğunu söyleyen Başkan POYRAZ, yıl içerisinde çeşitli vesileler ile aileleri ziyaret ettiklerini vurguları.

Programdan çok memnun kalan aileler, ilçemize daha önce bu gibi buluşmaların olduğunu fakat pek sıklık ile yapılmadığını, yeni atanan Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ'a, geldiği ilk haftaları takip eden milli ve dini bayramlarda herkese kendisi gidemese de daire amirlerini yollayarak şehit ve gazi ailelerin, yetim, öksüz çocukların ve kimsesizlerin sorunlarını dinleyip yalnız olmadıklarını hissettirdiği için teşekkür ederek bir sonraki buluşma zamanının uzun olmayacağını düşündüklerini belirttiler.

Çekmeköy Belediyesi'nin de hiçbir fedakarlıktan kaçmadığını söyleyen aileler, Belediye Başkanı Ahmet POYRAZ'ın ve İlçe Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ'ın koordineli bir şekilde bu değerlere öncelik verdiklerinin altını çizerek böyle idarecilerin ülkemizdeki diğer yöneticilere örnek kişiler olduğuna değindiler.

Program, aziz şehitlerin ruhları için Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ tarafından ailelerin istek ve talepleri not alınmasıyla son buldu.