Reşadiye Mahallesi Muhtarı Şaban SERT'in ev sahipliğinde ve Alemdağ Mahallesi Muhtarı Murat ALTUN, Çatalmeşe Mahallesi Muhtarı Ömer Lütfi GÜRSOY, Nişantepe Mahallesi Muhtarı Yakup BAYDAR, Taşdelen Mahallesi Muhtarı Serdar KARAMAN'ın da katkılarıyla Hıdırellez şenliği düzenlendi.

Reşadiye Mahallesi meydanında ki etkinliğe, İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ve eşi Nur KANSIZ, İlçe Jandarma Komutanı Engin YILMAZ, Yazı İşleri Müdürü Nuran GÜMÜŞ, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Emel KORKMAZ, Nüfus Müdürü Hayrünnisa EKREN, Alemdağ Mahallesi Muhtarı Murat ALTUN, Çatalmeşe Mahallesi Muhtarı Ömer Lütfi GÜRSOY, Nişantepe Mahallesi Muhtarı Yakup BAYDAR, Taşdelen Mahallesi Muhtarı Serdar KARAMAN ve çok değerli Çekmeköylüler katıldı. Program dahilinde gerçekleşen Reşadiye Altan Yazıcı İlkokulu öğrencileri Folklör gösterisi ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Programda, eşi Nur KANSIZ ile Çekmeköylüleri selamlayan Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, yaptığı konuşmada Hıdırellezin; mutluluk, sağlık ve esenlikler getirmesi dileklerinde bulundu. Baharın sıcaklığı ve aydınlığına kavuşulması anlamına gelen Hıdırellez'i kutlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, programa katılan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Şenlik havasında geçen Hıdırellez kutlaması, Reşadiye Altan Yazıcı İlkokulu'na yardım amaçlı düzenlenen elbise satışlarının ardından son buldu.