Sırapınar köyünde her bayram geleneksel olarak düzenlenen bayram yemeğine Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ davetliydi. Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ' a Sırapınar Köyünde Daire Müdürleri, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Murat ÇİRAV ve Sırapınar köyü muhtarı Nejat GİRGİN eşlik etti. Davette bayram ruhunun bozulmaması, ülkemize, milletimize, Çekmeköy' ümüze bu bayramda olduğu gibi her bayramda da birlik ve beraberliğin bozulmaması temennisiyle dualar edildi.

Kaymakam Cemal Hüsnü KANSIZ yaptığı konuşmada ' Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız. Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe olan inancımızı her ortamda korumalıyız.

Manevi yönden büyük değeri olan bayramlarda, iyiliklere ve güzelliklere yönelmeli, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemi hatırlanarak, bu özel günleri sadece yakın çevremizle değil; yoksullarla, öksüz ve yetimlerle, yaşlılarla, kimsesiz darda olan vatandaşlarımızla, kısaca ilgiye, desteğe muhtaç herkesle kederi ve sevinci paylaşarak kutlamalıyız. ' dedi.

Köylülerle bayramlaşan Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, kendisinden taleplerde bulunan köylülerin isteklerinin yerine gelmesi için ilgili birimlere talimat verdi.