Çekmeköy Kaymakamlığı ve Çekmeköy Belediyesi tarafından düzenlenen "Şırnak'tan Çekmeköy'e ve Çanakkale'ye Kardeşlik Köprüsü" Projesi kapsamında, İstanbul'a gelen Uludere Uzungeçit Çok Programlı Lise öğrencilerine İstanbul Boğaz'ı turu düzenlendi.

Öğrencilere kısa süre içerisinde, birçok İstanbullunun gitmeye heves edipte bir türlü gidemediği yerlerin bulunduğu gezi haritasını programlayan İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZveİlçe Jandarma Komutanımız Binbaşı Engin YILMAZ program dahilinde olan İstanbul Boğazı turunda öğrencilere eşlik etti.

İlk defa İstanbul'a gelen öğrenciler, İstanbul Boğazı'nın güzelliğini hayatlarının sonlarına kadar unutmayacaklarını dile getirdi. İki kıtanın birleştiği noktada hatıra fotoğrafları çektiren Uludere'li Liseliler Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ ile İstanbul Boğazı'nın tarihi ve önemi hakkında söyleşi yaptı.

"HARİKULADE BİR GEZİ ELLERİNİZE SAĞLIK"

Boğaz turunda sohbet ettiğimiz 12. Sınıf öğrencisi Sevim BAYRAM, gezinin ne kadar yararlı olduğunu belirtirken kaymakamımızın ilgisinin bu programa büyük katkısının olduğunu belirtti. Sevim BAYRAM konuşmasında: "Burada İstanbul'da kaldığımız süre içerisinde çok güzel tarihi yerlere gittik. Şırnak'ta kalan okul arkadaşlarımızda keşke buraları görebilseler gerçekte rüya gibi. Ben böyle duyarlı empati kurabilen idarecilerin hayır yanlış tabir kullandım, Kaymakamım Cemal Hüsnü KANSIZ ve Engin YILMAZ Komutanım bize hep abilik yaptılar onlara biz ailemizin bir paçası gözüyle bakıyoruz artık sağ olsunlar harikulade bir gezi ellerine sağlık."dedi.

İlçe Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, gençlerin hepsiyle sıra sıra sohbet edip kaymakamlık mesleğini anlatı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde mesleklerini seçecek olan öğrencilerin hepsine kayda değer fikirlerini paylaşan Çekmeköy Kaymakamımız Cemal Hüsnü KANSIZ, yoğun programların ardından yorulmayıp tam tersine hep dinç bir şekilde hizmet için hep daha fazlasını istediğini belirtti. Öğrencilerden de işlerini yaparken bu aşkla çalışmaları gerektiğini kaydetti.